17 травня — великомучениці Пелагеї Заступниці. Я в цей день випросити допомоги і заступництва

17 травня, православна церква вшановує пам’ять святої великомучениці Пелагеї Заступниці. Її вважають захисницею дівчат та птахів, тому й прозвали заступницею.

Історія Пелагії.

Вона народилася у місті Тарсу в 3 столітті. Родина була заможною, тому надали донці гарну освіту й бажали видати заміж за спадкоємця імператора. Він був закоханий в дівчину, але та йому відмовила, бо визнавала себе християнкою й нареченою Христа.Пелагія хотіла навернути матір до християнської віри, але жінка відмовилася й насильно привела доньку до оселі спадкоємця. Коли він зрозумів, що таємниця віросповідання Пелагії відкрита і її стратять, то від горя покінчив життя самогубством.

Мати була в розпачі й дуже роздратована, тому відвела Пелагію на суд до імператора. Йому також сподобалася дівчина, але через відмову, він наказав піддати її тортурам та стратити.

Традиції в цей день.

В цей день, до святої Пелагії звертаються та просять допомоги люди, яких образили не по заслузі.Господарі або трудівники займаються заготовкою дерев’яних байдиків для виготовлення гарних ложок з різбленням та розписом.

Також, люди проводять особливий ритуал на захист городини від шкідників та псування. Для цього необхідно поставити посеред грядок тріснутий або зі щербинкою горщик, а ввечері вставити в нього кущ кропиви, вирваний разом з корінням.