18 березня – день чудотворної ікони Божої Матері “Виховання”: моліться до неї за своїх дітей

Ікона «Виховання» шанується серед християн, і цей образ займає важливе місце серед інших чудотворних образів Божої Матері. Священнослужителі наголошують на важливості молитов, які батьки підносять Вищим Силам, адже щирі прохання завжди знаходять відгук.

Історія і значення ікони

Ікона «Виховання» шанована, проте історія її появи до сих пір залишається загадкою. Священнослужителі наголошують, що ікона, швидше за все, прийшла до нас з Візантії. До Революції чудотворний лик зберігався в Казанському Соборі міста Москви, але потім слід його втрачається, і зараз є тільки точна копія відомої ікони. Списки з чудотворного лику знаходяться і в інших храмах, і багато з них теж вважаються чудотворними.

Перед святою іконою прийнято молитися про підростаюче покоління, і батьки вдаються до допомоги Вищих Сил, щоб уберегти своїх дітей від безлічі загроз і спокус, що заважають юним душам розвиватися згідно з Божими заповітами. Щирі молитви допомагають знайти гармонію і взаєморозуміння в родині, знайти вихід з важкої ситуації і виховати дітей з дитинства в благочесті.

День ікони 18 березня

У святковий день священнослужителі запрошують віруючих на службу, під час якої кожен зможе помолитися Богородиці і попросити у неї підтримки. 18 березня до церкви і храму найкраще вирушати разом з дітьми, щоб ті також помолилися Вищим Силам.У день вшанування лику Богоматері триває Великий піст, тому 18 числа віруючі дотримуються обмежень, визначених церквою. Не варто присвячувати час розважальним заходам і побутовим справам, якщо вони відволікають від молитов, що очищають душі і помисли.

Джерело