18 червня — день Дорофея. Що потрібно зробити, щоб залучити добробут в оселю

18 червня, православний світ відзначає день Дорофея. Народився він у 3 столітті, в Антіохії. Був праведною людиною, за що його призначили єпископом в місті Тирі. Однак, через короткий час він покинув місто, коли правителем став Діоклетіан та почалися гоніння християн.

Після приходу до влади правителя Костянтина, Дорофей повернувся назад та продовжив керувати паствою. Коли правитель знов змінився на більш жорстокого Юліана Відступника, знов почалися гоніння християн. Святому на той час було більше ніж сто років. Однак, не дивлячись на це, його жорстоко катували, через що Дорофей загинув.

Традиції в цей день.

Наші пращури в цей день намагалися залучити в оселю добробут. Тому, жінки вранці випікали різні булочки та першу з них віддавали птахам.

В першій половині дня прийнято прополювати бур’яни. За повір’ям, після цього їх більше не буде.Сьогодні краще не починати нових справ, бо успіху в них можна не чекати.

В день Дорофея не можна одружуватися та свататися.

В цю ніч може наснитися сон. Потрібно запам’ятати його та спробувати розгадати. Наші пращури вірили, що сон-трава, яка зазвичай починає квітнути в цей день, має пророчу силу та через сни підказує про майбутнє. Однак, не потрібно одразу поганий сон зіставляти з реальністю.

Через сни мозок допомагає переосмислити життєві ситуації та події. Через те, що мозок вночі не відпочиває, сни відображають наші мрії, бажання, страхи та спогади.

Буває так, що день пройшов вдало та весело, а вночі сняться кошмари. Однак, це не говорить про те, що скоро прийде чорна смуга.

Проблем зі здоров’ям можна чекати, якщо наснилася брудна вода, вузький коридор, страшне та моторошне місце, якщо уві сні за вами хтось женеться з сокирою або палицею.

Гроб або похорони уві сні не віщують смерть. Однак, якщо наснився хтось з покійних рідних та кличе за собою або йде попереду — це погано.Щоб сон не збувся, про нього потрібно одразу комусь розповісти, тоді його силу буде втрачено.

А ось гарні сни не можна нікому розповідати, щоб вони здійснилися.

Нейтралізація поганих снів:

Одразу після пробудження потрібно стати спиною до вікна та тричі через ліве плече сказати «куди ніч туди й сон».

Як прокиньтесь, киньте декілька монет за вікно.

Вмиваючись прохолодною водою, попросіть її забрати поганий сон з собою. Обличчя при цьому витирати не можна.

Сходіть в храм, послухайте службу, поставте свічки за живих та мертвих.

Народні прикмети в цей день.

Вранці багато роси — до гарного врожаю.Над водою стоїть туман — влітку та восени буде багато грибів.

Велика кількість павуків — до хорошої погоди.