18 червня — Дорофєєв день. Що заборонено робити, та на що звернути увагу

18 червня, православна церква вшановує пам’ять великомученика та єпископа Дорофія Тирського. Народився він в місті Антіохії у 255 році. Історичні відомості про цього святого починаються з того часу, як він вже в зрілому віці займав пост єпископа міста Тир.

Під час масових гонінь християн, Дорофій зник. Й після прийняття Міланського едикту, повернувся та прослужив християнській церкві ще 50 років. Загинув він у віці 107 років. Після приходу нового правителя, відновилися гоніння, святого спіймали, піддали тортурам та вбили.Традиції в цей день.

Святого Дорофея вважають владикою снів. Коли вірянам сняться тривожні та погані сни, то вони просять допомоги у святого. Він заспокоїть та підкаже, як уникнути біди.

В цей день, люди спостерігають за вітром, щоб пророкувати майбутнє та погоду. Північний та західний – до негоди. Південний віщує добробут в оселі. Східний принесе загострення хронічних захворювань. Раптовий холодний вітер несе грозову погоду.

18 червня, знахарі вирушають на пошуки сон-трави. Знайти її може не кожен. Для цього потрібно знати особливі молитви. Ця рослина навіває сон та показує майбутнє у сновидінні. Молоді люди сняться до щастя, а стара потворна людина віщує лихо.Народні прикмети в цей день.

На вулиці багато роси, чекайте щедрого врожаю.

Зранку відчутно стійкий аромат трави – то незабаром піде дощ.

По воді стелиться туман – до гарного врожаю грибів.

Тепла погода на протязі дня, чекайте гарний врожай зернових.