18 липня – Афанасія Афонського. Що потрібно зробити в цей день

18 липня дивилися на Місяць і просили дати здоров’я, благополуччя і щастя.

Казали, що у цей день Місяць віддає свої сили людям, а тому, 18 липня дивилися на нього і просили дати здоров’я, благополуччя і щастя, інформує Ukr.Media.

У православній церкві 18 липня відзначають день преподобного Афанасія Афонського, який народився в Трапезунді і досить рано залишився сиротою. Його вихованням зайнялася одна черниця, і Афанасій настільки полюбив її, що прагнув у всьому наслідувати. Особливо це стосувалося чернечого життя, молитов, постів. Після деякого часу Афанасій навіть приймає постриг, перебуваючи на території Киминского монастиря. Досягнувши досконалості в чуваннях і тривалому пості, він вирішується на подвиг безмовності і поселяється в затишному місці неподалік від монастиря. Часто самітнику доводилося боротися з бісами, які намагалися порушити в ньому почуття ненависті до навколишнього світу. І одного разу Афанасій практично піддався сумнівам, але вирішив рівно 1 рік витерпіти, а потім скоритися волі Божій. Раптово в останній день з неба пролився яскраве світло, і гріховні помисли Афанасія розсіялися в ту ж мить. Після цього Афанасій за своє смирення отримав дар розчулення, і в його келію стали приходити паломники, які хотіли звернутися за допомогою чи порадою. Переказ свідчить, що у Афанася кілька разів була навіть сама Богородиця.

Сам Афанасій побудував храм недалеко від Афона, а загинув в результаті нещасного випадку, пов’язаного з цією спорудою. Несподівано під час проведення будівельних робіт обрушився верх храму і під уламками загинув Афанасій.Крім того, 18 липня відзначається набуття мощей преподобного Сергія Радонежського. День його смерті припадає на 8 жовтня. Мощі були знайдені в часи правління великого князя Георгія Дмитровича. Знаходяться вони в срібній раці на території Троїцької лаври.

Що стосується наших предків, то саме на Афанасія, 18 липня, вони відзначали свято Місяця і проводили обряди, пов’язані з Місяцем. Вважалося, що місяць святкує свій день народження саме 18 липня.

Народні прикмети на 18 липня

Якщо місяць видно на небі, то можна очікувати хорошого врожаю

Жовті хмари — прикмета того, що скоро дощ почнеться

Місяць здається 18 липня туманним і великим — найближчим часом погода зіпсується

Місяць, навпаки, білий і блискучий — це прикмета, яка віщує холодну погоду, але без дощів.

Зелений Місяць 18 липня — чекай опадів зовсім скоро.


18 липня – Афанасія Афонського. Що потрібно зробити в цей день