18 січня – Водохресний Святвечір, Голодна кутя. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

18 січня, православні віряни відзначають Водохресний Святвечір — це день перед святом Водохреща. Свято називають Навечір’ям через те, що традиційною стравою в цей день є кутя.

Традиції в цей день.

На свято весь день тримають піст та не вживають нічого, крім води. Вранці після літургії наводять порядок в хаті та готують вечерю з різних страв. Після повернення з вечірньої служби, господар будинку повинен окропити його святою водою, а потім дати кожному з домочадців випити по ложці цієї води. Тільки тоді можна сідати за стіл.

Ввечері проводять обряди зі снігом. Молодиці вимиваються ним та миють руки, щоб шкіра була здоровою, чистою та сяючою.

Також, сніг кидають в колодязь, що вбереже його від пересихання.

Господині перуть постільну білизну із додаванням снігу, щоб вона була білосніжною.

Якщо сьогодні загадати заповітне бажання, воно неодмінно здійсниться.

В ніч на 19 січня Всевишнього можна просити про все. Однак, молитва повинна бути чіткою, грамотною та зрозумілою. Бажання має бути щирим, яке принесе добро тому, хто просить або оточуючим.

Коли звертаєтеся до Всевишнього, потрібно налити в ємність води та встановити на підвіконня ближче до півночі. Далі необхідно просто спостерігати за водою. Коли вона почне хвилюватися, можна починати молитву. Для цього слід вийти надвір, подивитися на небо та загадати бажання.

Також, можна скористатися іншими способами звернутися до Господа та дізнатися, чи зможе Він здійснити бажання.
Візьміть аркуш паперу та поділіть на 12 частин. На кожному шматочку потрібно написати бажання, покласти їх під подушку та лягти спати. Вранці оберіть три з них та прочитайте. Здійсниться те, що написано.

Також, можна скористатися великим дзеркало, на якому милом потрібно написати бажання. Потім покладіть його під ліжко та можна спати. Вранці дістаньте дзеркало. Якщо мила не лишилося, бажання скоро здійсниться.
Народні прикмети в цей день.

Небо ясне та на ньому багато зірок — до сухого й посушливого літа.

Похмуре та беззоряне небо, чекайте гарного врожаю грибів влітку.

Сильний вітер та заметіль — до прохолодного й дощового літа.