19 липня — мученика Єрмія. Що обов’язково треба зробити цього дня

Цього дня роса додасть сил, бадьорості, подарує людині міцне здоров’я

У цей день, 19 липня, намагалися встати раніше і пройтися босоніж по росі, оскільки вважалося, що роса має цілющі властивості. Вона додасть сил, бадьорості, подарує людині міцне здоров’я. Цікаво було те, що в цей день зазвичай варили варення з чорної смородини. Також намагалися 19 липня завершити усі польові роботи, оскільки попереду були дощі, і важливо встигнути закінчити все до їх настання. Були і прикмети, важливі в цей день. Джерело

У православній церкві 19 липня вшановується пам’ять преподобного Сисоя Великого, який відомий як монах-відлюдник, який проживав на території Єгипетської пустеля в печері, раніше освяченої молитвами його попередника преподобного Антонія Великого. У отшельничестве Сисой провів 60 років, що дозволило йому досягти духовної чистоти, за що він і отримав від Бога дар чудотворення. Сила його була настільки велика, що Сисой одного разу навіть зміг воскресити померлого юнака.

Переказ свідчить, що сам Сисой був дуже суворий по відношенню до себе, але з ближніми виявляв тільки доброту і співчуття. Вже перед самою смертю, коли Сисой лежав на ліжку, а біля нього знаходилися учні, особа преподобного раптом засяяло, і Сисой сказав, що бачить ангелів, святих пророків і Господа. Після цього він віддав духа.Також 19 липня вшановується пам’ять мученика Ермія та інших мучеників — п’ятеро учнів, які постраждали за віру в Ісуса Христа. Сам Ермий народився в Афінах і займався проповідуванням християнства. Згодом під час гонінь, організованих щодо віруючих імператором Нумеріаном, був заарештований і убитий.

Народні прикмети на 19 липня: Якщо вранці пройтися босоніж по росі, то весь рік здоровим будеш; Місяць на небі добре проглядається — буде багатий урожай; Місяць 19 липня здається зеленуватим — прикмета того, що в найближчі дні почнуться дощі; Місяць здається 19 липня великим і туманним — можливо похолодання; Блискучий і білий місяць — буде холодна погода без опадів.

Хмари пожовкли 19 липня — чекай дощу