19 липня — преподобної Макрини. Їй моляться про здоров’я, благополуччя і щасливе сімейне життя

19 липня — відзначається свято преподобної Мокрини, сестри святителів Василя Великого і Григорія Нісського. Святій Мокрині моляться за здоров’я своє і близьких. Також жінки просять покровительку подарувати мир і благополуччя їхньому дому, щасливе життя з чоловіками.

Її благочестива мати, Емілія, була християнкою. Одного разу вона побачила у сні Ангела, який назвав ще не народжену дівчинку Феклою, на честь святої первомучениці Фекли. Свята Емілія виконала волю Божу. Інші ж родичі іменували дівчинку Мокриною, на честь бабусі, яка постраждала під час гоніння на християн при імператорі Максиміані Галерії.

Крім Мокрини в сім’ї було ще дев’ятеро дітей. Свята Емілія сама дбала про виховання і освіту своєї старшої дочки, вчила її грамоті зі Святих книг і псалмів Давида, вибираючи ті приклади з Святих книг, які вчать благочестя і богоугодного життя. Свята Емілія привчила свою дочку відвідувати церковні служби і молитися.

Коли Мокрина виросла, батьки заручили її з благочестивим юнаком, але наречений незабаром помер. Легенда свідчить, що багато молодих людей прагнули до шлюбу з нею, але Мокрина всім відмовляла, обравши життя у цноті і не бажаючи зраджувати пам’яті померлого нареченого.Преподобна Мокрина жила у будинку своїх батьків, допомагаючи їм виконувати домашню роботу разом зі служницями як старша. Коли всі діти виросли і покинули рідний будинок, свята Мокрина переконала свою матір, святу Емілію, залишити мирське життя, відпустити рабів на свободу і віддалитися в дівочий монастир. Деякі з служниць-рабинь послідували їх прикладу. Після смерті матері свята Мокрина керувала сестрами обителі. Вона користувалася глибокою повагою всіх, хто її знав. Суворість до себе і стриманість у всьому – це риси, які були притаманні святій протягом усього життя.

Свята Мокрина була удостоєна дару чудотворення. Був випадок, коли вона зцілила дівчинку, у якої на оці було більмо, поцілувавши це хворе око. За молитвами святої, в її обителі під час голоду не зменшувалася пшениця, необхідна для прожитку сестер.

Померла свята Мокрина в 380 році, до останнього подиху підносячи подячні молитви Господу за отримані від Нього протягом усього її життя благодіяння. Похована преподобна в одній могилі з батьками.