19 липня — святої Мокрини. Їй моляться про здоров’я та щасливе сімейне життя

19 липня, православна церква вшановує пам’ять святої Мокрини. Вона була сестрою Василя Великого та Григорія Нісського. Віряни звертаються до святої з молитвами про здоров’я, добробут, мир та щастя в родині.

Мати Мокрини була християнкою й побачила віщий сон, де янгол попросив назвати доньку Феклою. Так жінка й зробила, але родина все одно зверталася до дівчини ім’ям, яке дали їй в честь бабусі – Мокрина. Родина в неї була дуже велика, але мати все одно знаходила час на навчання доньки. Вона вибирала приклади зі Святого письма й псалмів, які б навчили Мокрину благочестю, богоугодному життю та водила до церкви на Божественні служби.Мокрина провела все життя в цноті, бо її наречений помер, а віддатися іншому дівчина вважала зрадою. Вона мешкала в батьківській оселі й допомагала займатися господарством служницям. Коли всі брати й сестри виросли й покинули дім, то Мокрина переконала матір дарувати рабам свободу, а самим відправитися до монастиря.

Коли мати померла, свята взяла її обов’язки та очолила сестер монастиря. Вона була дуже суворою та стриманою жінкою й за це її дуже поважали. Бог нагородив Мокрину даром чудотворення. Вона зцілювала хворих своїм дотиком та рятувала народ від голоду. Після смерті, святу Мокрину поховали поряд з батьками.