19 серпня — Преображення Господнє, Яблучний Спас. Особливий день, до якого потрібно підготовитися.

Свято Преображення Господнього відзначають 19 серпня. З дитинства дуже люблю це свято! Бабуся завжди брала мене з собою в церкву, ми несли кошик, повний яблук, яскравих квітів і пишних яблучних пирогів. Бабусині подружки завжди норовили пригостити мене чимось смачним, ми з іншими дітьми гралися на території неймовірно красивого храму, і це чудові спогади.., інформує Ukr.Media.

Про Яблучний Спас люблять говорити в народі: це шановане свято. Стільки традицій, стільки звичаїв пов’язано з ним! Сьогодні ти дізнаєшся щось нове про це церковне свято.

Чому не можна їсти яблука до Яблучного Спаса

На Русі не вживали в їжу яблука до цього свята. Особливо ця заборона стосувалася жінок: якщо жінка спробує яблуко до настання священного дня, вона бере на себе гріх Єви, вкусившої заборонений плід.

Строго слідувати цьому правилу мали також батьки, що втратили дітей, та жінки, у яких були ненароджені діти. В народі вірили: якщо батьки надійдуть правильно і не стануть їсти плоди до освячення, діти на небесах отримають гостинці…В цей день не можна вбивати мух. Заборонена будь-яка робота по дому: «Хто на Спаса шиє — той весь час сльози ллє». Після настання свята вже не можна купатися у відкритих водоймах: «Яблучний Спас — пішло літо від нас».

День Яблучного Спаса — це день подяки Богові за врожай. Дуже важливо пригостити в цей день яблуками та іншими смаколиками всіх, хто цього потребує: жебраків і бездомних. Потрібно пригостити дітей, які зустрінуться тобі в церкві! Люди вірили, що якщо зробити так, ти ні в чому не будеш потребувати весь рік, а твої покійні родичі будуть винагороджені.

«Так Просто!» упевнений, що в народних традиціях є сенс. Того, хто ділиться, все повернеться в достатку!

Однак свято Преображення має і інший сенс: у цей день важливо змінитися внутрішньо, очиститися від поганих думок і збагатитися духовно. Бажаємо провести тобі цей день зі своїми рідними, в радісному настрої, за пісним святковим столом! Розкажи нам, які традиції, пов’язані зі святом, шанує твоя сім’я.