19 серпня — Преображення Господнє (Яблучний Спас). Що роблять усі християни в цей день

Велике свято Преображення Господнього ще називають Яблучним Спасом.

19 серпня Православна церква святкує велике християнське свято — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, передає Ukr.Media.

Щоб показати Своїм учням цю Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими стражданнями, Господь преобразився перед своїми учнями Петром, Яковом та Іоаном на горі Фавор — обличчя Його просяяло, як сонце, одяг зробився білий, як світло.

З’явилися два старозавітних пророка — Мойсей і Ілля і розмовляли з Господом про Його близькому отшествии. Їх осінило хмара, і з неї почувся голос: «Цей є Син Мій улюблений, про Нього ж благоволих, Його слухайте».

Святкуванням Преображення Господнього Церква урочисто сповідує і прославляє з’єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа. Своїм Преображенням Господь благоволив захистити Своїх учнів від зневіри і звів їх до вищої живої серед лих, які повинні були осягнути їх у світі.Свято Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят. У народі цей день називають Другим Спасом.

Це традиційне свято врожаю — в церквах освячують плоди землі, тобто яблука, груші, сливи. Найбільшою популярністю і пошаною користуються яблука, навіть існує ще й третя назва свята —Яблучний Спас. Освячення яблук найбільше чекають матері, у яких померли діти, й дочки, у яких померли матері, так як, за легендою, яблука їм можна вживати тільки після Спаса.

Особливо готуються до цього дня пасічники. Їм треба освятити вулики, пригостити медом сусідів, особливо сиріт, немічних і знедолених.