19 серпня — велике свято Преображення Господнє (Спас). Що робити в цей день, щоб весь рік був вдалим

19 серпня православні святкують велике свято — Преображення, один з трьох традиційних Спасів.

Традиційно у першій половині серпня православна церква святкує три Спаса, передає Ukr.Media. У суботу, 19 серпня, відразу за Медовим Спасом відзначається другий — Яблучний. За ним піде Горіховий.

Відомо, що Яблучний Спас — народна назва православного свята, який раніше називався Преображенням Господнім. Нібито саме в цей день на горі Фавор, Ісус Христос преобразився, його обличчя і одяг знову стали чистими.

Згідно Біблії, тоді ж учні Ісуса дізналися, що їхній наставник — син Божий, голос з небес повідав їм про вічну славу Другої Особи Трійці (Христа), що при земному житті зазвичай приховувалося. Так з’явилося народна назва Яблучного Спаса – Врятував на горі.

Як проходить Яблучний Спас

Традиційно в цей день у храмах проходять урочисті богослужіння і обряди освячення невеликих кошиків парафіян. Звичайно ж, освячуються яблука, разом з ними ягоди, фрукти і овочі.Вважається, що людина дозріває подібно яблуку, чиї плоди спочатку зелені, а з часом наливаються соком і фарбами. Так само поступово віруючі переймаються світлом Всевишнього.

Господині печуть в цей день як просто яблука, так і яблучні пироги.

Часто день Яблучного Спаса називають святом, яким зустрічають осінь. Також проводяться молебні в садах, починається збирання, заготівля яблук та інших плодів на зиму.

Чого не варто робити в Яблучний Спас

Надто суворих заборон на Яблучний Спас немає, та все ж свято припадає на час суворого Успенського посту, який не вітає порушення пісного харчування.

В цей день рекомендують утриматися від сварок з рідними і близькими, не бажати комусь зла. Подейкують, що неприємності, які побажаєш в цей день іншому, повернуться сторицею.