19 січня — свято Хрещення Господнього. Що потрібно зробити кожному християнину в цей день

19 січня, православний світ відзначає свято Хрещення Господнього. Це одне з найважливіших православних свят, яке з’явилося наприкінці 2 століття. Воно було встановлене замість язичницького обряду. Колись в Єгипті було прийнято шанувати зимове сонцестояння з принесенням почестей Еону Богородиці. Свято заснували, коли ще діяв юліанський календар. Ісуса хрестили в тридцятирічному віці, після чого він почав розповідати іншим про Господа, тому цей день теж вважають святом Богоявлення.

Традиції в цей день.

Християни на свято йдуть в храм, щоб освятити воду. Вона володіє цілющою силою й за традицією у водоймах роблять ополонки у вигляді хреста та купаються в крижаній воді.

Також, під час Святок проводять обряди ворожіння. Православна церква цього не підтримує, бо це великий гріх. Тому, на Водохреща слід очиститися від гріхів. За день до свята в річці роблять ополонку у вигляді хреста, священнослужителі освячують її, а потім кожен бажаючий може пірнути. Цей обряд зцілює від хвороб.

На свято не можна сваритися та пліткувати, інакше не буде щастя. 19 січня, на Водохреща ніхто не працює та не вживає алкоголю. Традиційно, в цей день п’ють святу воду, щоб мати захист від різних хвороб.

Щоб захистити оселю від нечисті, а цей день на кожній двері потрібно намалювати хрести.