6 січня — свято Хрещення Господнього. Що потрібно зробити кожному християнину в цей день

6 січня, православний світ відзначає свято Хрещення Господнього. Це одне з найважливіших православних свят, яке з’явилося наприкінці 2 століття. Воно було встановлене замість язичницького обряду. Колись в Єгипті було прийнято шанувати зимове сонцестояння з принесенням почестей Еону Богородиці. Свято заснували, коли ще діяв юліанський календар. Ісуса хрестили в тридцятирічному віці, після чого він почав розповідати іншим про Господа, тому цей день теж вважають святом Богоявлення.

Традиції в цей день.

Християни на свято йдуть в храм, щоб освятити воду. Вона володіє цілющою силою й за традицією у водоймах роблять ополонки у вигляді хреста та купаються в крижаній воді.

Також, під час Святок проводять обряди ворожіння. Православна церква цього не підтримує, бо це великий гріх. Тому, на Водохреща слід очиститися від гріхів. За день до свята в річці роблять ополонку у вигляді хреста, священнослужителі освячують її, а потім кожен бажаючий може пірнути. Цей обряд зцілює від хвороб.

На свято не можна сваритися та пліткувати, інакше не буде щастя. 6 січня, на Водохреща ніхто не працює та не вживає алкоголю. Традиційно, в цей день п’ють святу воду, щоб мати захист від різних хвороб.

Щоб захистити оселю від нечисті, а цей день на кожній двері потрібно намалювати хрести.