19 вересня – ікони Києво-Братської Божої Матері. До неї моляться в цей день і просять заступництва.

Ікона Києво-Братської Божої Матері раніше знаходився в Борисоглібській церкви в місті Вишгороді, де вона чудесно явилася в 1654 році. Джерело

У 1662 році, під час війни Росії з Польщею, місту було завдано великої шкоди від кримських татар, які воювали на стороні поляків. Храм святих страстотерпців Бориса і Гліба був розорений і зганьблений. Пропустить через 1 Однак Промисел Божий зберіг чудотворну ікону, яку своєчасно винесли з храму і пустили по Дніпру, а мощі святих приховали.

Річка винесла ікону до берега Подолу в Києві, де вона була з радістю прийнята православними і з належними почестями перенесена в Братський монастир. Там вона і залишалася протягом довгого часу. Переказ додає до цієї розповіді наступну подробицю. Один татарин помітив ікону в річці і вирішив скористатися нею для переправи, але ледь він торкнувся її, як ікона сама попливла, притому дуже швидко і зупинилася навпроти Братського монастиря.



Татарин, боючись потонути відчайдушно волав, тому на його крики вийшла братія з монастиря і направили до нього човен. Згодом врятований татарин хрестився і прийняв постриг у Києво-Братському монастирі. У списку церковного майна обителі, зробленої в 1807 році, наводиться її опис.

Існувала «Пісня про чудотворну Києво-Братську ікону Богоматері», яка булв складена незабаром після 1692 року. Оригінал ікони не зберігся. Точна копія образу знаходиться сьогодні в київському монастирі Покрова Божої Матері.