2 липня — день Зосими. Як правильно його провести, та чого не можна робити

2 липня, православний світ відзначає день Зосими. Проживав він у 1-2 століттях, в Аполлонії. Був військовим, однак вирішив присвятити життя Всевишньому, тому залишив службу, охрестився та вів доброчесний спосіб життя. Під час правління імператора Доміціана відбувалися гоніння християн.

Він пропонував Зосиму зректися своєї віри, але святий відповів відмовою, через що його піддали жорстоким тортурам. Його поклади на розжарене металеве ліжко, закували в залізні сандалі з цвяхами на підошві, в яких він повинен був ходити, довго не годували та не давали пити. Однак, Господь завжди допомагав Зосиму витримати всі знущання. Розлючений імператор наказав відтяти святому голову.

Традиції в цей день.

Зосима вважають заступником бджолярів, тому свято отримало назву Пасічник. За повір’ям, в цей день бджоли роблять найсмачніший мед, тому не можна їх турбувати. Бджолярі читають спеціальні молитви біля своїх вуликів, щоб врожай був багатим та смачним.

За повір’ям, бджоли дають не тільки віск, з якого виготовляються церковні свічки, а й знають все про людські вчинки. Кажуть, якщо сьогодні бджола вкусила, значить людина багато грішила.

На свято нікого не пригощають медом.

2 липня – це сприятливий день, щоб починати важливі справи, бо вони будуть успішними.Щоб залучити достаток, потрібно зробити декілька простих оберегів.

Гарною прикметою вважається, якщо побачили бджолу, що летить — до покращення фінансового становища. Якщо на подвір’ї літає цілий рій, протягом року родина житиме в достатку.

На Зосима прийнято виготовляти різні обереги.

Візьміть чистий аркуш паперу, на якому потрібно зобразити бджолу. Капніть на неї невелику кількість меду та покладіть оберіг в місці, де завжди зберігаються гроші.

Народні прикмети в цей день.

Бджоли повільні та сонні — до негожої й прохолодної погоди, а якщо злі та хочуть вжалити, чекайте посухи.

Вранці йде дощ — така погода протримається протягом декількох днів.

Якщо дощ почався після обіду — довго він не протримається.