2 травня – день Івана Ветхопещерника. Що варто сьогодні попросити у неба.

Сьогодні можна випросити у неба собі кохання! Як це зробити?

2 травня у православному світі шанують християнського подвижника і пресвітера преподобного Івана Ветхопещерника. У народному календарі дата отримала назву день Івана Ветхопещерника, новини, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Іван Ветхопещерник?

В молодості Іван відправився в паломницький шлях до Єрусалима поклонитися святим місцям. Там він оселився в чоловічому монастирі Ветха Лавра. Досягнувши високої духовної досконалості і прославившись подвижницьким життям, отримав сан священика.

Обряди й традиції цього дня

День 2 травня стародавні слов’яни називали «новини». Казали, що весна сьогодні красується, себе показує. У наших предків було прийнято в цей день надягати нові речі або викладати їх на траві під весняне сонечко, щоб наситити від його променів життєвою енергією і силою. Так що якщо у вас є обновки, то сьогодні саме час їх продемонструвати.

Жінки на Русі 2 травня обов’язково починали з приготування пиріжків. За традицією використовували кілька начинок. Вважалося, що чим різноманітніша буде випічка, тим багатшим буде урожай цього літа.

День гарний, щоб починати нові важливі справи, відкривати бізнес, вирушати в тривалу подорож або ділову поїздку. Тільки постарайтеся в свої плани нікого не присвячувати, щоб уникнути сварок і конфліктів.

Сьогодні сприятливий день для залучення сімейного щастя. Треба взяти по одній речі кожного члена сім’ї і піти з ними до церкви, відстояти ранкову службу, поставити свічки за здоров’я і помолитися, щоб у домі завжди панував мир, і ніхто не хворів.

Зверніться сьогодні до неба з проханнями про кохання

Одним з найбільш важливих та цінних почуттів у житті людини є кохання. Кожному хочеться зустріти свою другу половинку і прожити разом довго і щасливо.

Але що робити, якщо суджений-ряджений ніяк не знаходиться? Спробуйте залучити кохання за допомогою стародавніх народних обрядів.

Обряд за допомогою неба і вітру

Такий ритуал підійде тим, хто не закоханий у конкретну людину, а знаходиться поки що в пошуку партнера, який буде відповідати очікуванням.Щоб провести обряд вам будуть потрібні: сірники, чистий аркуш паперу, посуд вогнетривкий, ручка з червоним стрижнем (або червоний олівець), сушені пелюстки троянд і листочки м’яти.

1. Ви повинні залишитися в повній самоті. Зосередьтеся, подумки уявіть собі людину, яку хотілося б бачити поряд з собою, її зовнішні параметри і риси характеру. Не поспішайте і докладно опишіть все це на папері.

2. Коли закінчите, прочитайте вголос опис свого майбутнього супутника життя. Постарайтеся чітко уявити собі, як він з’являється поруч з вами.

3. Тепер покладіть аркуш паперу у вогнетривкий посуд і повністю спаліть.

4. Отриманий попіл змішайте з сушеними листочками м’яти і пелюстками троянди.

5. Вийдіть на балкон або відкрийте вікно, подивіться на небо і витягніть руки з посудом перед собою.

6. Повільно перевертайте його, щоб вміст поступово розносило вітром. При цьому скажіть замовні слова:

«Сили небесні, до вас звертаюся. Надішліть мені в гінці і свідки чотири могутніх вітри. Нехай несуть вони моє слово навколо землі на всі чотири сторони. Нехай моє слово до судженого донесуть, моє ім’я йому нашепчуть і до мене приведуть. Амінь».

7. Вікно або балкон на ніч залиште відкритим. Якщо вийде запам’ятати побачений цієї ночі сон, то цілком ймовірно в ньому буде підказка про швидку зміну вашої долі.

Народні прикмети 2 травня

Якщо 2 травня похмура і дощова погода, значить, червень буде теплим і сонячним.

Золотиста зоря і відсутність вітру в цей день обіцяють гарну погоду на найближчий тиждень.