20 квітня – День Георгія Сповідника: що треба зробити кожному в цей день

20 квітня у православному світі вшановують преподобного Георгія сповідника митрополита Мітиленського. У народному календарі дата отримала назву день Георгія Сповідника, Акулінін день, пробудження русалок, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Георгій?

Георгій з юних років полюбив Христа, прийняв чернечий постриг і вів доброчесне подвижницьке життя. Терпів утисків і гонінь від іконоборців. Був наділений даром чудотворення, лікував у людей невиліковні недуги.

Обряди й традиції цього дня

20 квітня на Русі було прийнято проводити обряд на позбавлення від заздрості. До цього часу, як правило, зацвітали вже яблуні в садах. Потрібно зірвати квітучу гілочку, побити себе по плечах і при цьому читати замовні слова:

«Як зараз ця яблунька цвіте, так вона мене від злих очей врятує. Ніхто і ніколи мені не зашкодить, і ніякого зла не створить. Амінь».

Після цього треба закопати гілочку поряд з деревом, з якого її зірвали.

За народним повір’ям в цей день пробуджуються у водоймах русалки. Вірили, що якщо з ними подружитися, то в роду ніколи потопельників не буде.

Тому 20 квітня жінки вирушали до річок та озер, несли і залишали на березі русалкам щось з одягу (сукні, сорочки, рушники). Правда, зустрітися з ними боялися і клали для захисту від нечистої сили собі в кишеню часник або полин.

Сьогодні сприятливий день для походів по магазинах і покупки нового одягу, також вдалим виявиться відвідування перукарні, стоматолога і косметолога.

Спіткнулися на сходах сьогодні? Дізнайтеся, що обіцяє така прикмета

1. Спіткнулися під час підйому сходами — належить якась зустріч. Це будуть приємні посиденьки в компанії з друзями, якщо спіткнулися на праву ногу. Осічка на ліву ногу говорить про те, що, швидше за все, доведеться з’ясовувати стосунки з недоброзичливцями або ворогами.

2. Спіткнулися під час спуску сходами на праву ногу — удача відвернеться від вас. Осічка на ліву ногу обіцяє романтичне побачення і навіть весілля.

3. Небажано спотикатися не тільки на сходах, але і під ними. Це передвіщає безліч недоброзичливців, які будуть пліткувати про вас і будувати підступи. Добре, якщо осічка сталася на праву ногу, з всього цього негативу ви зможете вийти переможцем.

Прикмети про падіння зі сходів

• Якщо ви оступилися під час підйому сходами, та так серйозно, що скотилися вниз, знайте, тепер удача на вашій стороні. Можете сміливо братися за ризиковані справи, результат обов’язково буде успішним.

• Покотилися зі сходів під час спуску по них — вас чекає ціла низка неприємностей.

• Падати зі сходів у сні — теж не обіцяє нічого хорошого, похитнеться фінансове становище, доведеться зіткнутися з безвихідністю, заздрістю колег, розчаруванням в коханій людині і відчаєм.

Інші прикмети про сходи

Погана прикмета — зустрітися з кимось на сходах. Треба почекати, поки людина підніметься, і тільки потім спускатися самому. Якщо зустріч на сходах все-таки відбулася, схрестіть пальці, щоб уникнути поганої дії забобони.

Насправді ця прикмета тягнеться з сивої давнини, коли ще сходи були настільки вузькими, що розійтися на них двом людям було практично неможливо. Тоді одному з них доводилося повернутися, і для нього це було поганим знаком.

Зараз сходи такі, що на них можна натовпами ходити, але забобонні люди завжди, піднімаючись або спускаючись, тримають пальці схрещеними.

Народні прикмети 20 квітня

Якщо 20 квітня зранку йде дощ, а до обіду вже світить сонце, значить, влітку буде багатий урожай малини.

У ніч на Георгія небо усипане зірками — чекайте багато грибів в цьому році.