7 квітня – День Георгія Сповідника: що треба зробити кожному християнину в цей день

7 квітня у православному світі вшановують преподобного Георгія сповідника митрополита Мітиленського. У народному календарі дата отримала назву день Георгія Сповідника, Акулінін день, пробудження русалок.

Хто такий святий Георгій?

Георгій з юних років полюбив Христа, прийняв чернечий постриг і вів доброчесне подвижницьке життя. Терпів утисків і гонінь від іконоборців. Був наділений даром чудотворення, лікував у людей невиліковні недуги.

Обряди й традиції цього дня

7 квітня на Русі було прийнято проводити обряд на позбавлення від заздрості. До цього часу, як правило, зацвітали вже яблуні в садах. Потрібно зірвати квітучу гілочку, побити себе по плечах і при цьому читати замовні слова:

«Як зараз ця яблунька цвіте, так вона мене від злих очей врятує. Ніхто і ніколи мені не зашкодить, і ніякого зла не створить. Амінь».

Після цього треба закопати гілочку поряд з деревом, з якого її зірвали.

За народним повір’ям в цей день пробуджуються у водоймах русалки. Вірили, що якщо з ними подружитися, то в роду ніколи потопельників не буде.

Тому 7 квітня жінки вирушали до річок та озер, несли і залишали на березі русалкам щось з одягу (сукні, сорочки, рушники). Правда, зустрітися з ними боялися і клали для захисту від нечистої сили собі в кишеню часник або полин.

Сьогодні сприятливий день для походів по магазинах і покупки нового одягу, також вдалим виявиться відвідування перукарні, стоматолога і косметолога.

Спіткнулися на сходах сьогодні? Дізнайтеся, що обіцяє така прикмета

1. Спіткнулися під час підйому сходами — належить якась зустріч. Це будуть приємні посиденьки в компанії з друзями, якщо спіткнулися на праву ногу. Осічка на ліву ногу говорить про те, що, швидше за все, доведеться з’ясовувати стосунки з недоброзичливцями або ворогами.

2. Спіткнулися під час спуску сходами на праву ногу — удача відвернеться від вас. Осічка на ліву ногу обіцяє романтичне побачення і навіть весілля.

3. Небажано спотикатися не тільки на сходах, але і під ними. Це передвіщає безліч недоброзичливців, які будуть пліткувати про вас і будувати підступи. Добре, якщо осічка сталася на праву ногу, з всього цього негативу ви зможете вийти переможцем.

Прикмети про падіння зі сходів

• Якщо ви оступилися під час підйому сходами, та так серйозно, що скотилися вниз, знайте, тепер удача на вашій стороні. Можете сміливо братися за ризиковані справи, результат обов’язково буде успішним.

• Покотилися зі сходів під час спуску по них — вас чекає ціла низка неприємностей.

• Падати зі сходів у сні — теж не обіцяє нічого хорошого, похитнеться фінансове становище, доведеться зіткнутися з безвихідністю, заздрістю колег, розчаруванням в коханій людині і відчаєм.

Інші прикмети про сходи

Погана прикмета — зустрітися з кимось на сходах. Треба почекати, поки людина підніметься, і тільки потім спускатися самому. Якщо зустріч на сходах все-таки відбулася, схрестіть пальці, щоб уникнути поганої дії забобони.

Насправді ця прикмета тягнеться з сивої давнини, коли ще сходи були настільки вузькими, що розійтися на них двом людям було практично неможливо. Тоді одному з них доводилося повернутися, і для нього це було поганим знаком.

Зараз сходи такі, що на них можна натовпами ходити, але забобонні люди завжди, піднімаючись або спускаючись, тримають пальці схрещеними.

Народні прикмети 7 квітня

Якщо 7 квітня зранку йде дощ, а до обіду вже світить сонце, значить, влітку буде багатий урожай малини.

У ніч на Георгія небо усипане зірками — чекайте багато грибів в цьому році.