21 квітня — моляться до ікони Богородиці «Іспанської».

21 квітня вся православна церква святкує появу ікони Богородиці «Іспанської». Про це повідомляють ЗМІ.

Час цього явища ікони відноситься до VIII століття. За допомогою Богоматері Пелагії, цар Іспанський, у 718 році здобув блискучу перемогу над сарацинами. У тому ж році на сході сарацини були вражені імператором Левом Ісавряніном.

На відзначення цих подій і було встановлено святкування Іспанської іконі Божої Матері. Богоматір на іконі зображена сидячою на троні з Предвічним Немовлям на руках.

Історія створення ікон
Реліктовою цінністю християн у всі часи вважаються святі образи, увічнені на стінах храмів і полотнах. Це картини з зображеннями ликів Пресвятої Трійці, святих апостолів, Божих людей і осіб, наближених до ликів святих.

Особливе місце в релігійній атрибутиці посідають православні ікони, що в перекладі з грецького ніщо інше, як «зображення». На іконі можуть бути зображені лики Господа, Божої Матері святої Марії, ангелів чи святих угодників. Появу ікони описують у переказах як щось містичне.

Кажуть, що вперше це була ікона із зображенням Ісуса Христа, і з’явилася вона на хустці, коли жінка на ім’я Вероніка приклала його до лику Господнього сина. Згідно з літописами, що дійшли до нас, вона простягнула хустку Ісуса в момент даріння їм хреста. Витерши кров із потом, він повернув його вже зі своїм ликом.

Згідно з іншим письмом, появу ікони пов’язано з нерукотворним писанням лику Христа на рушник, який зберігав з Едеси цар Авгарь. Якщо вірити їй, зображення з’явилося на ньому після того, як Ісус скористався ним, приклавши до лиця.Крім викладених версій появи іконопису приймається і інша, пов’язана з одним місіонером, євангелістом Лукою, відомим своїми лікарськими і письменницькими здібностями. Найдавніші православні ікони, які відносяться ще до VI століття нашої ери, писалися на дереві по енкаустичній технології, що відноситься до єгипетсько-елліністичній культурі.

VIII століття було для християнської Церкви справжнім випробуванням. Іконопис зазнав осуду згідно з ідеологічними забобонами тих часів. Вони придбали не тільки церковно-культурний характер, але й політичний. Однак мистецтво священного іконопису продовжило своє існування, але вже далеко в провінціях, де не поширювався державний нагляд. Джерело