Categories: Цікаве

8 квітня — моляться до ікони Пресвятої Богородиці «Іспанської», та просять захисту від усіх бід

8 квітня вся православна церква святкує появу ікони Богородиці «Іспанської». Про це повідомляють ЗМІ.

Час цього явища ікони відноситься до VIII століття. За допомогою Богоматері Пелагії, цар Іспанський, у 718 році здобув блискучу перемогу над сарацинами. У тому ж році на сході сарацини були вражені імператором Левом Ісавряніном.

На відзначення цих подій і було встановлено святкування Іспанської іконі Божої Матері. Богоматір на іконі зображена сидячою на троні з Предвічним Немовлям на руках.

Історія створення ікон
Реліктовою цінністю християн у всі часи вважаються святі образи, увічнені на стінах храмів і полотнах. Це картини з зображеннями ликів Пресвятої Трійці, святих апостолів, Божих людей і осіб, наближених до ликів святих.

Особливе місце в релігійній атрибутиці посідають православні ікони, що в перекладі з грецького ніщо інше, як «зображення». На іконі можуть бути зображені лики Господа, Божої Матері святої Марії, ангелів чи святих угодників. Появу ікони описують у переказах як щось містичне.

Кажуть, що вперше це була ікона із зображенням Ісуса Христа, і з’явилася вона на хустці, коли жінка на ім’я Вероніка приклала його до лику Господнього сина. Згідно з літописами, що дійшли до нас, вона простягнула хустку Ісуса в момент даріння їм хреста. Витерши кров із потом, він повернув його вже зі своїм ликом.

Згідно з іншим письмом, появу ікони пов’язано з нерукотворним писанням лику Христа на рушник, який зберігав з Едеси цар Авгарь. Якщо вірити їй, зображення з’явилося на ньому після того, як Ісус скористався ним, приклавши до лиця.

Крім викладених версій появи іконопису приймається і інша, пов’язана з одним місіонером, євангелістом Лукою, відомим своїми лікарськими і письменницькими здібностями. Найдавніші православні ікони, які відносяться ще до VI століття нашої ери, писалися на дереві по енкаустичній технології, що відноситься до єгипетсько-елліністичній культурі.

VIII століття було для християнської Церкви справжнім випробуванням. Іконопис зазнав осуду згідно з ідеологічними забобонами тих часів. Вони придбали не тільки церковно-культурний характер, але й політичний. Однак мистецтво священного іконопису продовжило своє існування, але вже далеко в провінціях, де не поширювався державний нагляд. Джерело

Recent Posts

Чим очистити ручки плити від липкого жиру. Простий засіб, який легко впорається з цим

Ручки ну плиті швидко забруднюються. Не вся хімія здатна впоратись з ситуацією. Однак, це можна…

2 часа ago

Сприятливі дні у травні для посадки помідорів. Швидко ростуть та дають гарний врожай

Всі садівники знають, що фази Місяця мають безпосередній вплив на якість та кількість врожаю. Для…

2 часа ago

Не «Пасха» і не «куліч»: як правильно говорити українською. Беріть на замітку

Вже скоро буде свято Великодня. Оскільки українці відмовилися від використання мови країни-агресора, слід знати, як…

5 часов ago

Слимаки самі лізуть на цей запах. Швидкий та дієвий спосіб позбутися шкідника

Дачники, обов'язково, приймають заходів проти шкідників, бо вони завдають сильної шкоди культурам. Найпростіший варіант -…

1 день ago

Для чого у яблуню вбивати старий цвях, та як правильно це робити

Садівники нерідко вирощують яблуні на своїх ділянках. Однак, цей процес вимагає терпіння, щоб отримати соковиті…

1 день ago

Чому у полуниці чорніє цвіт, та що робити, щоб не залишитись без врожаю

Іноді на полуниці можуть чорніти квіти. Не кожен городник знає, чому це відбувається. Почорніння та…

1 день ago