21 липня — особливий день, свято ікони Казанської Божої Матері: що не можна робити

День Казанської ікони Божої Матері православні відзначають  21 липня — в подяку за позбавлення всієї Русі від польських загарбників.

Люди вірять, що молитви, звернені до пресвятої Богородиці саме у цей день, володіють унікальною силою і здатні творити чудеса. При цьому, згідно з повір’ями, «Казанська» ікона Божої Матері зцілювала від різних хвороб багатьох людей, а деяким навіть поверталося втрачений зір. Вона також могла допомагати в боротьбі з недругами і при визволенні рідної країни від ворогів.

Казанська Божа Мати — покровителька сім’ї, тому її образ дарують як при вінчанні, так і при хрещенні дітей. Вона також цілителька в хворобах і рятівниця Батьківщини в годину лих.

Що не можна робити на свято Казанської Божої Матері

Свято ікони Божої матері не відноситься до дванадцяти церковних свят, тому працювати не забороняється. Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все ж краще піти до церкви, помолитися, а не затівати буденні і важливі справи або прати і прибирати. Вважається навіть, що важка робота в цей день не дає вагомих результатів.

Крім того, в день вшанування Казанської Божої Матері не рекомендують сваритися, плакати, сумувати або шкодувати про минуле.

Як пробачити образу і відпустити

У це свято прийнято запрошувати до столу гостей, друзів і близьких, щоб розділити з ними їжу в невимушеній, розслабленій обстановці. Завдяки цьому люди наповнюються радістю і добрим настроєм.Молитва перед іконою

О, Пресвята Діво, Владичице Богородице! Зі страхом, вірою і любов’ю припадаючи перед чесною іконою Твоєю, благаємо Тебе: не відверни лиця Твого від тих, хто вдається до Тебе, благай, милосердна Мати, Сина Твого і Бога нашого, Господа Ісуса Христа, щоб зберіг мир у країні нашій, щоб Церкву Свою святу зберіг непохитною від невір’я, єресі і розколу.

Бо ми не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, крім Тебе, Пречиста Діво, Ти бо Всесильна для християн Помічниця і Заступниця.

Позбав усіх, хто з вірою Тобі молиться, від падінь гріховних, від наклепів злих людей, від усяких спокус, скорбот бід і від несподіваної смерті; даруй нам дух сокрушення, смирення серця, чистоту помислів, виправлення гріховного життя і прощення гріхів, щоб усі, вдячно оспівуючи велич Твою, сподобилися Небесного Царства і там зі всіма святими прославили пречесне і величне ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.