8 жовтня, православний світ вшановує пам’ять святих Пелагії, Таїсії та Трифона.
Пелагея проживала в Антіохії Палестинській та працювала наглядачкою танцюристок. Увесь вільний час Пелагея проводила у блуді та ліні. Віряни часто відвертали від неї свої очі, але одного разу, єпископ Нонн помітив її під час проповіді та був вражений дивовижною зовнішньою красотою Пелагеї.
Він став відчайдушно молитися за грішницю й в один світлий день до храму зайшла свята. Вона приєдналася до проповіді святителя про майбутній суд й відплату. Ця проповідь дуже сильно подіяла на неї й дівчина благала про каяття та хрещення для себе. Взрівши щире каяття та духовну силу єпископ Нонн хрестив її. Після цього вона вирушила в Єрусалим на Елеонську гору. Під чоловічим ім’ям служила, вірувала та досягала духовних подвигів.
Таїсія народилася та проживала в Єгипті. Родина не дала їй гарного християнського виховання. Дівчина була дуже вродливою, чим спокушала багато чоловіків на гріх. Вона вела розпутне гріховне життя й одного разу про неї почув старець Пафнутій. Він славився тим, що навертав до спасіння багато заблудлих душ. Пафнутій відправився до Таїсії й попросив про побачення з нею.
Зустрівшись він побачив іскру страху в очах Таїсії та розповів їй, що чекає на неї за її діяння на Страшному Суді Божому. Проповідь старця Пафнутія так вразила жінку, що вона зібравши всі свої багатства, спалила їх на площі й вирушила в монастир. Три роки Таїсія провела в затворі, просила про каяття, постійно молилася за душу її грішну й за людей, які не знайшли вірного шляху до благочестя.
Трифон народився та жив в Архангельській губернії. Він відмовився одружуватися, таємно пішов з дому та оселився в приходського священника в місті Устюг. Увесь вільний час Трифон молився й перебував у пості. Потім якийсь час він прожив у місті Орлеці біля церкви відчайдушно переносячи холод та голод. Через деякий час Трифон прийшов в Пискорську обитель на річці Камі.
Він прийняв постриг від імені Варлаама. Молодий священник не пропускав жодної служби й відчайдушно працював в пекарні. Одного разу він дуже захворів й святий Миколай зцілив його у сні. Після цього Трифон знов пустився в дорогу й спочатку жив біля річки Мулярки, де навернувся до Христа язичників-остяків й вуглів. Потім попрямував до ріки Чусов та заснував там монастир на честь Успіння Пресвятої Богородиці. В 1580 році, преподобний Трифон заснував ще один Успенський монастир в місті Хлинова Вятської губернії.
Там він був поставлений на пост архімандрита. Святий від душі ніс службу, відчайдушно молився та благав просвітлення для заблудлих душ.