9 грудня – День Анни Зимової: головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

9 грудня, православний світ відзначає день Анни Зимової. Анна та Іоакима дуже довго не мали дітей. Вони багато разів зверталися до Господа з проханням допомогти їм. Й одного разу сталося диво — до них явився янгол та приніс звістку про швидке народження первістка. В знак подяки, вони пообіцяли віддати дитину на служіння господу.

Також, в цей день відзначають свято чудотворної ікони Божої Матері «Несподівана радість». З нею пов’язана цікава історія. Колись давно жив один чоловік, який щодня приходив помолитися перед цією іконою, а потім йшов та робив погані справи. Одного разу, під час чергової молитви, образ став живим та чоловік побачив кровоточиві рани на ручках й ніжках малюка. Він спитав, що сталося, на що Діва Марія відповіла, що кожен його поганий вчинок знов та знов розпинає Ісуса на хресті.

Чоловік став благати про помилування та прощення, але Ісус двічі відповів відмовою на прохання Богородиці. Тоді вона сказала, що буде разом з грішниками біля ніг сина, поки той не пробачить гріхи чоловіка. Тоді Ісус погодився, але сказав, щоб чоловік цілував виразки на тілі немовляти. Коли грішник виконав наказ, він отямився та змінив своє життя на краще.

Традиції в цей день.

З цього дня вже приходить справжня зима. Саме ця ніч є найдовшою в році, а день — найкоротшим. Погода стає більш холодною.

За повір’ям, саме сьогодні світло та темрява ведуть боротьбу. Люди читали молитви сонцю та просили про швидке завершення зими.

Безплідні жінки моляться Анні про можливість завагітніти та народити здорове немовля. Ікону просили про позбавлення душевних страждань, відведення гріхів та одужання від глухоти.

Вагітні жінки тримають піст в цей день. Їм забороняється працювати по дому, розпалювати вогнище та виходити з дому. Вони моляться про легкі пологи.

Цей день, також, є днем бджолярів. Вранці після служби, заходили в приміщення з вуликами. Кожен з них потрібно було поворушити та прочитати змову. За повір’ям, це принесе щедрий врожай меду.

Народні прикмети в цей день.

Іній на деревах або снігові замети — до врожайного року.

Ясна погода, чекайте морозної та сонячної погоди на 31 грудня.

Похмура погода в цей день — до похмурої та теплої погоди на 31 грудня.