9 грудня — ікони Божої Матері «Несподівана Радість»: що потрібно зробити в цей день

9 грудня, православна церква вшановує ікону Богородиці «Несподівана Радість». Віряни дуже люблять та шанують образи Діви Марії й звертаються до неї за допомогою або поділитися радістю. Деякі ікони Божої Матері, були написані ще апостолом Лукою, який був особисто з нею знайомий. А коли у світі відбувається Диво, то з’являються нові ікони, наприклад «Несподівана Радість». Цей святий образ вшановують двічі на рік 14 травня та 9 грудня.

Історія образу.

За легендою, один чоловік не міг позбутися своїх гріховних пристрастей. Перед тим, як він йшов на темні справи, то відвідував церкву, молився Діві Марії та промовляв святі слова:  “Радуйся, Благодатна!”

Одного разу, коли він як завжди прийшов помолитися, на іконі відбувся рух. Грішник від жаху ледве не втратив свідомість. Діва Марія та маленький Ісус стояли перед ним наче живі. Все тіло Христа було покрите ранами, які кровоточили. Чоловік впав на коліна та запитав: «Пресвята Богородице, хто ж це зробив?». Діва Марія відповіла, голос її був сповнений болю: «Це наслідки молитов грішників, таких як ти, які начебто каються та благають прощення, а потім продовжують скоювати свої темні справи».

Чоловік почав плакати, щиросердечно просити пробачення та клястися, що більше не буде грішити. Цариця небесна звернулася до Немовляти та попросила прощення для грішника.

Чоловік приклався до святого образу й рани Ісуса загоїлися. З того часу, він до кінця життя дотримувався заповідей та покинув грішні справи.

Традиції на день ікони Богородиці «Несподівана Радість».

В цей день йдуть до храму, ставлять свічки, моляться та прохають в образа Богородиці «Несподівана Радість» щастя стати матір’ю, настанови на шлях істини й допомоги в боротьбі з гріховними пристрастями.

Молитися можна і вдома, використовуючи свої слова, головне, щоб це було щиро.

9 грудня — ікони Божої Матері «Несподівана Радість»: що потрібно зробити в цей день