9 листопада — ікони Діви Марії «Скоропослушниці». Моляться і просять допомоги у вирішенні складних ситуацій

Ікона Богородиці «Скоропослушниця» надзвичайно древній та чудотворний образ, який перебував на Святій Горі Афон у володіннях монастиря Дохіар. Віряни моляться та просять в неї духовного прозріння, зцілення від важких і невиліковних хвороб, добробуту для дітей і сиріт, вдалого годування немовлят молоком матері. Також, звертаються в молитві за допомогою у вирішенні складних ситуацій, дякують за добро та благодать, яку отримали.

Коріння цієї ікони заглиблюються в далеке 10 століття. Фарби, якими написаний образ, вже давно не сяють яскравістю. Однак ікона має гарний стан, незважаючи на своє давнє походження.

Вперше ікона Богородиці «Скоропослушниця» проявила свою цілющу силу у 1664 році. Монах, який щоночі проходив повз образ з запаленим смолоскипом, чув неоднократно звернення Богородиці. Вона попереджала його, щоб він не наближався до святого лику з вогнем. Монах не звертав уваги на прохання та був покараний. Одного разу він прокинувся сліпим. Божа Матір повернула йому зір, після довгих щиросердечних покаянь та молитов перед іконою. Після цього, вона ще раз звернулася до нього і сказала, що захистить, наділить благодаттю, відповість і допоможе в мить всім, хто цього попросить в молитві та шані до її ікони «Скоропослушниці».

Святому образу зробили спочатку капличку, потім побудували чудовий храм. За ці століття, чудотворна ікона багатьом важкохворим дарувала здоров’я, захищала кораблі, літаки та будівлі від руйнування та допомагає вірянам досі.

У 2012 році ікону Богородиці «Скоропослушниці» було даровано Київському Філарету. Зараз святий лик знаходиться у Свято-Володимирському соборі.

9 листопада — ікони Діви Марії «Скоропослушниці». Моляться і просять допомоги у вирішенні складних ситуацій