22 травня — святої Рити Касійської. Вона є покровителькою матерів і жінок

22 травня, віряни згадують святу Риту Касійську. Вона родом з міста Роккапорена та жила у 4-5 столітті. Її батьки були бідними людьми, тому наполягали на одруженні з багатим, але дуже жорстоким Паоло Манчіні.

Рита була віддана християнській вірі, на відміну від чоловіка та двох синів. Вона доклала багато зусиль, щоб Паоло став добрішим, але він не встиг цього проявити, бо його вбили вороги. Сини вимагали помсти за батька й Рита щохвилини молилася Господу, щоб він забрав їх до себе, поки хлопці не вчинили тяжкий гріх. Так і сталося, вони померли під час епідемії.

Овдовіла Рита попрямувала за своєю мрією у монастир на служіння Господу. Її не хотіли приймати, але вона чудом опинилася в одній із капличок монастиря й сестри августинки не посміли перечити Всевишньому й залишили Риту.

За час чернечого життя святої, трапилося багато незвичайних чарівних подій. Вона займалася найбруднішою роботою та корилася наказам настоятельки, бо була неосвідчена. Рита настільки вірувала в Хреста та вшановувала Страсті Господні, що вимолила собі рану на чолі від тернової колючки, з якої йшов сильний неприємний аромат.

Після смерті, стигмат змінив сморід на найприємніший у світі аромат. Тіло святої Рити нетлінне й канонізовано у 1900 році. Її вважають захисницею всіх жінок, особливо матерів.