23 квітня – День Терентія. Що сьогодні потрібно зробити

Навіщо сьогодні вранці за народною традицією потрібно подивитися на схід?

23 квітня у православному світі шанують святого мученика Терентія і його дружину. У народному календарі дата отримала назву день Терентія, Терентій Маревний, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Терентій?

Проживав він у III столітті, сповідував віру Христову. Коли до влади прийшов імператор Декій, то влаштував гоніння на християн, і змусив Терентія з його дружиною відректися від віри. За відмову їх кинули в темницю і піддали катуванням, наділи важкі кайдани і стали морити голодом.

Але вночі Господь послав Ангела, який їх наситив і зняв кайдани. Дізнавшись це, імператор в люті наказав заповнити приміщення повзучими гадами. Але коли виконавці указу через дах заглянули в темницю, то побачили, що мученики неушкоджені, моляться, а змії лежать біля їхніх ніг.

І тоді Терентію і його соратникам відрубали голови, але люди забрали їх світлі тіла і поховали за містом.

Обряди й традиції цього дня

23 квітня вважається енергетично насиченим днем, можна планувати на сьогодні велику кількість справ, вирішення складних питань.

Також сьогоднішній день сприятливий для любовної магії і ворожінь. На Терентія дуже просто можна поворожити про події на найближчі три місяці. Для цього, прокинувшись треба подивитися через вікно на вулицю і почекати, хто перший з’явиться:

• птах пролетить — отримаєте важливу звістку або відбудеться нове цікаве знайомство;

• чоловік або молода жінка пройде — життя буде благополучне і спокійне;

• собака пробіжить — щось вас засмутить;

• кішка з’явиться першою — до фінансового благополуччя і прибутку;

• літня жінка — провісник невдач і хвороб;

• інвалід — до смерті когось із близьких.

Встаньте вранці раніше, вийдіть на вулицю і зверніть погляд на схід

Наші предки 23 квітня на вулицю рано виходили, і пильно на схід дивились, спостерігаючи, як Сонце встає.



На Русі завжди дуже важливими були поняття «сходу» і «заходу». Ще давні слов’яни вважали, що на сході народжується могутнє світило Сонце, а воно дарує життя всьому живому. Коли прийшло християнство, в народі стали вірити, що на сході знаходиться житло Бога, а на заході, де Сонце сідає, живе вічний ворог людства Сатана.

Селяни в цей день дивилися на схід Сонця, щоб зрозуміти, яким буде урожай в нинішньому році. Якщо воно сходило червоне і у туманному серпанку, значить, літо чекали хлебородне. А коли викочувалося ясне світило, означало, що озимі не зійдуть, доведеться поле переорювати і сіяти ярі.

В народі вірили, якщо рівно опівдні 23 квітня подивитися на Сонце, то з очей полуда впаде. Тому тим, у кого поганий зір, треба вийти сьогодні о 12 годині дня на вулицю і звернути погляд до Сонечко, потім тричі перехреститися.

Про сонячний схід мудрі люди говорили:

• Хто встає за годину до того, як Сонечко прокидається, тому будь-які таємні думки відкриваються.

• Хто прокидається зі сходом, той ніколи не хворіє і встигає переробити протягом дня купу справ.

• Хто встає через годину після сходу Сонця, того долають недуги і цілий день з рук все валиться, нічого не виходить встигати.

Згідно з народними повір’ями, люди, які народилися на світанку — розумні, а хто після обіду або на заході — ледарі.

Не можна затягувати ритуал поховання покійного до заходу, тому що, ховаючись за горизонт, Сонце може прихопити із собою його душу.

Найбільше люди боялися сонячного затемнення. Вважали, що це злі духи крадуть світло і потім у темряві заманюють людей у свої пастки. З розвитком науки астрономії ця прикмета здається смішною. Але одне точно підмічено — якщо в році відбулося сонячне затемнення, хорошого врожаю можна не чекати; до того ж те, що виросте, буде погано зберігатися.

Народні прикмети 23 квітня

Якщо до цього дня на ліщині з’явилися сережки, значить, мінусової температури більше не буде.

Перші павучки в день Терентія — провісники швидкого тепла.