23 серпня — святого Лаврентія. Головні прикмети та заборони цього дня

23 серпня, православний світ відзначає день Лаврентія. Народився він у 3 столітті в місті Оска. В 257 році став дияконом та доглядав за церковним майном. Після того, як правителем став Валеріан, почалися гоніння на християн. Лаврентія ув’язнили, але він не зупинився та звертав все більше людей до християнства.

Тоді імператор наказав Лаврентію зректися своєї віри, але святий залишився незламним. Розлючений Валеріан наказав кинути чоловіка на розпечену металеву решітку.

Святий вважається цілителем очних хвороб. В цей день люди моляться йому про одужання та прозріння.

Традиції в цей день.

В цей день молоді дівчата вирушають до відкритих водойм та вмиваються, щоб зберегти красу на довгі роки. Невелику кількість води приносили додому для літніх людей. Вважається, що вода сьогодні набуває особливої цілющої сили та допомагає при болях в суглобах.

За традицією в цей день потрібно погладити двох котів. Спочатку чорного, щоб пішли всі негативні думки, а потім білого, щоб всі помисли були хорошими.

Жінки на Лаврентія сушать подушки на подвір’ї. При цьому не можна, щоб до них торкнувся хтось чужий, бо таким чином могли навести порчу, через що людина мучилася від безсоння та нічних жахів.




В цей день можна провести обряд на залучення успіху та щастя. Для цього потрібно виготовити талісман або оберіг.

Обряд на щастя.

Для цього потрібно вранці набрати чисту воду в таз, розташувати його в центрі столу, трикутником розставити навколо нього церковні свічки та запалити їх. Тричі промовте замовний текст, станьте у ванну та облийте себе водою. Рушником обтиратися не потрібно.

Обереги.

Придбайте фігурку трилапої жаби, слона, черепахи або качок-мандаринок та розмістіть в будинку або на роботі. Візьміть декілька пшеничних зерен, подрібнений сушений реп’ях, додайте трохи рідкого меду та розтопленого воску з церковної свічки. Утворіть кульку, покладіть в невеликий тканинний мішок та тримайте завжди при собі.




Народні прикмети в цей день.

Яка погода сьогодні — такою буде потягом всієї осені.

Вранці іній — до ранньої та суворої зими.