23 січня — святого Григорія. Що заборонено робити в цей день, щоб не накликати біди

23 січня, православні віряни відзначають день святого Григорія. Народився він в християнській родині. Брат його Василь з часом став єпископом Кесарійським, а сестра Макріна здобула лик преподобних. Ще підлітком святий здобув хорошу освіту. Його дружиною стала благочестива дівчина, але вона дуже рано померла. Після смерті коханої, Григорій подався в монастир. Згодом його призначили єпископом Ніси. Однак, дуже скоро його звинуватили у грошових розтратах. Він втік з-під арешту та 3 роки мандрував світом.

Через деякий час Григорій став Митрополитом Севастійським, написав багато книг та його вважають наймудрішим філософом.

Традиції в цей день.

На свято люди вирушали в поле, знаходили стіг сіна та тричі ходили навколо нього проти сонця. Після брали невелику кількість сіна та несли в дім. Цей обряд проводиться для того, щоб в родині протягом всього року панував достаток.Щоб привернути до себе увагу людини, яка подобається, але не виявляє до вас взаємних почуттів, тоді на свято слід пригостити її виноградним соком або червоним вином.

Прикмети, яких слід дотримуватися, якщо людина, яку пригостили вином, звернула на вас увагу та ваші відносини наближаються до весілля:

  • якщо на весільну сукню пролилося шампанське або біле вино — подружнє життя буде сприятливим, стабільним та сповненим взаєморозуміння;
  • якщо на весільну сукню пролилося червоне вино — подружнє життя буде важким, а чоловік випиватиме та розпускатиме руки.

Ще в давнину виноград вважали ягодою кохання. Якщо чоловік зібрався в далеку дорогу, а ви сумніваєтеся в його вірності, покладіть в його валізу або кишеню декілька родзинок. Він стане оберегом подружніх відносин, а чоловік навіть дивитися не буде на інших жінок. Також, можна налити чоловікові свіжий виноградний сік перед подорожжю.Народні прикмети в цей день.

На свято яскраво світить сонце та немає опадів, чекайте спекотного й посушливого літа.

Небо безхмарне — до ранньої весни.