23 травня — день святого Симона Зилота: що не можна робити в цей день

23 травня у народі святкували День святого апостола Симона Зілота, цей день називали ще «Симонове зело», «Симонове зило»

У цей день відзначається пам’ять Симона Кананіта (Зілота) — одного з учнів Ісуса Христа. Згідно з переказами, він проповідував в Юдеї, Єгипті та Лівії. Також є відомості про те, що апостол Симон побував і в Британії. Симон канонів прийняв мученицьку кончину на Чорноморському узбережжі Кавказу, передає Depo.ua.

Традиції Дня Симона 23 травня

У цей день жінки йшли до лісу збирати зілля, яке, вважається, отримує від Симона цілющу силу у лікуванні будь-які хвороби.

Рвати таке зілля потрібно було так: підійшовши до рослини, стати до схід сонця, перехреститися з молитвою, повернутися на захід і вирвати рослину зі словами:

Мати Божа ходила,
Зілля родила,
Відром поливала — 
Нам на поміч давала!

Окрім трав, рвали ще й коріння рослин. Опісля засушували і вживали від різних хвороб: робили ванни, настої для пиття, давали жувати корінь і листя.

Після того, як нарвали усілякого зіллячка, баби й молодиці йшли святкувати. Наготують ще зранку вдома млинців, печеної риби, вареників, сала, принесуть усе до лісу, сядуть на галявині та п’ють по чарці — «пирскають зілля, щоб воно мало силу». Був ще звичай бити тарілки, щоб порожніми додому не нести!На Полтавщині жінки, котрі зналися на травах, на Симона збирали зілля голими: «як нарвеш в одежі — не буде помагати від всякої хвороби»

Також було прийнято у цей день в’язати свіжі віники та шукати скарб.

Що не можна робити на Симона 23 травня

День пам’яті святого Симона в народному календарі збігся з більш древнім святом — Днем народження Матінки Сирої Землі. Наші предки дивилися на землю з великим благоговінням — як на годувальницю всього людства. В день іменин до неї ставилися з максимальним повагою.

Селяни не бралися ні за плуг, ні за борону, ні в якому разі не вбивали в землю кілки і не копали ями, щоб не порушувати її спокій.

А ось пройти по землі босими ногами дуже навіть віталося — говорили, що земля може поділитися своєю силою з людиною.