11 березня — святителя Сафронія. На що слід звернути увагу в цей день, та чого не можна робити

11 березня, православна церква вшановує пам’ять святого Сафронія.

Відомості про Патріарха Єрусалимського Святителя Сафронія говорять про те, що він народився та жив у місті Дамаску. Ще юнаком він захоплювався різними науками та був благочестивим.

Перебуваючи у Єрусалимі Сафроній потоваришував з ієромонахом святої обителі Феодосійської Іоанном Мосхом. Вони удвох багато подорожували по різних православних монастирях, занотовували розповіді про тамтешнє життя. Незабаром вийшла всім відома книга «Лимонарій» або «Луг духовний».

Іоанну та Софронію довелось покинути Палестину, щоб зникнути в Антіохії, рятуючись від численної навали та грабунків персів, а згодом перебратися у Єгипет. Перебуваючи у Єгипті Софроній несподівано тяжко занедужав. Саме тут він приймає рішення присвятити себе вірі та прийняти сан ченця. Обряд постригу проводив сам преподобний Іоанн Мосх.

Тут, в Олександрії, вони разом вирішили залишитись. Їх прийняв з любов’ю святий патріарх Іоанн Милостивий. Коли у Святого Софронія почали боліти очі він звернувся до святих безсрібників Кира та Іоанна з молитвою та отримав зцілення.

Коли стало небезпечно жити в Олександрії, Святий патріарх Іоанн разом зі святими Софронієм поїхали у Константинополь, але по дорозі патріарх помер.

Патріархом Святого Сафронія обрали після смерті святителя Модеста. Він разом з паствою жив два роки в облозі мусульман. Вони погодилися впустити мусульман у місто з умовою, що ті пощадять святині. Але умова була порушена й згодом патріарх Святий Софроній у глибокому жалю про осквернення християнських святинь помирає. Він являється автором великої кількості богослужбових молитов. А також, книги про «Житіє преподобної Марії Єгипетської».

Народні прикмети в цей день.

Літо буде тепле, якщо після цього дня холодні дні підуть на спад.

Коли миші біжать на поля – буде неврожайний рік.

Іній вночі, днем не буде снігопаду.

Якщо граки в’ються зграями в небі та летять стрілою на землю – буде дощ.

Якщо одразу прилетіло багато птахів – до негоди та холодної погоди.

Швидко та дуже низько летять журавлі – до негоди.

Якщо північний вітер дме після обіду, то сіно заготовити в цьому році буде складно, через сильні та часті дощі у червні.

Якщо ворони на землі сидять – буде холодно, на середині дерев – похмурна погода, на верху дерев – буде тепло.

Лебеді плавають у ставку — до теплих днів.