24 березня — святого Євфимія. Що потрібно зробити кожному господарю в це свято

24 березня, православний світ відзначає день Євфимія. Народився та жив святий в 15 столітті, в родині священнослужителя й нарікли немовля Іваном. Його батьки тривалий час не могли народити дитину. Вони невпинно молилися, щоб Господь подарував їм можливість стати батьками та дали обіцянку, що віддадуть дитину на служіння Господу.

По досягненню п’ятнадцяти років, Іван вирушив в монастир, де отримав ім’я Євфимій. Він вів праведне життя та став економом єпископом, а згодом — ігуменом.

В 1429 році Євфимій отримав сан Новгородського архієпископа. Під його наглядом було збудовано багато храмів, а також були відновлені старі та постраждалі від пожеж.

Традиції в цей день.

За повір’ям, якщо в цей день почути як кує зозуля, тоді щастя та достаток супроводжуватимуть весь рік.

Вирушайте в ліс з гаманцем, наповненим дрібними монетами. Коли почне кувати зозуля, візьміть в руки гаманець та потрясіть ним. Завдяки цьому обряду, залучите до себе гроші.Також, в цей день проводять обряди для залучення наречених до дівчат та відведення чоловіків від коханок. Знахарі допомагають подолати шлункові захворювання. Однак, кожен з обрядів проводиться лише до полудня.

В цей день можна покарати всіх, хто вас скривдив.

Помста — це те, чого хочеться, коли нас ображають. Проте покарання має бути таким, щоб не завдати шкоди собі.

Через це, обряд потрібно робити лише в тому випадку, коли ви впевнені, що праві. Обміркуйте власні та дії кривдника, можливо ви самі спровокували ту чи іншу ситуацію.

Якщо все ж таки є впевненість, що правда на вашому боці, тоді обирайте лише ті варіанти помсти, що не принесуть шкоди та будуть безпечними.

Народні прикмети в цей день.

Ворони гуляють по землі — триватимуть морози.

Птахи сидять в середині дерев — до негожої погоди, а на верхівках — до потепління.

На вулиці холодно та дме вітер, чекайте теплої весни.