24 квітня – День Антипа. Що потрібно сьогодні зробити

Навіщо сьогодні за традицією потрібно кинути під ноги жменю дрібних монет?

24 квітня православні християни вшановують священномученика єпископа Антипа Пергамського. У народному календарі дата отримала назву день Антипа, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Антип?

Святий жив у I столітті. Попри погрози правлячого імператора Доміціана, Антип вів наполегливу боротьбу з язичниками і не відрікався від християнської віри. За це його піддали жорстокій страті, кинувши в розпеченого мідного бика.

У страшних муках Антип встиг звернутися до Господа з проханням про дарування йому благодаті зцілення людей. Бог почув його, біля мощей святого Антипа багато хворих знайшли одужання.

Обряди й традиції цього дня

На Русі повелося, що найчастіше до святого Антипа звертаються при зубних болях. Коли нив зуб, наші предки прикладали до нього дрібну монетку. Потім робили в ній дірочку, і на нитці підвішували до ікони Антипа з вірою, що святий назавжди вгамує цю неприємну біль.

Здавна в день Антипа існувала заборона на посівні роботи. Люди протягом століть помітили, що посаджене 24 квітня насіння і розсада в зростання не йдуть, а гинуть.

Сьогодні прямо під ноги коханому киньте жменю дрібних монет

На Русі день Антипа вважався сприятливим для проведення обрядів і замовлянь на фінансову удачу. Жінки з ранку наводили в будинку чистоту і затишок, а ввечері, коли коханий з роботи повертався, кидали йому прямо під ноги жменю монет. Вірили, що так можна залучити гроші, вони рікою потечуть в чистий будинок, а чоловік стане більше заробляти.

Кілька весільних прикмет на жменю дрібних монет

Особливо важливими здавна вважаються ритуали з монетами під час весільної церемонії. Якщо провести їх правильно, молода сім’я завжди буде жити в достатку.

Монетки, як і обручки, мають круглу форму, є символом нескінченності добробуту і любові. Зараз багато пар напередодні весілля виготовляють на замовлення сувенірні монети, які потім зберігають в будинку в якості фінансового талісмана.

Для забезпеченого життя молодої сім’ї ще під час сватання треба обов’язково кинути під ноги тещі жменю монет. Одну з них потім необхідно заховати та ніколи не витрачати.

Інші теща повинна зібрати і під час весілля кілька монет непомітно підкласти під весільний коровай, щоб шлюб не виявився бездітним.

При цьому потрібно прошепотіти: «Як молодим сьогодні повага, так і майбутньому роду продовження. Скільки під короваєм монеток, стільки в домі нехай буде діток».

Щоб молода сім’я ніколи не знала нужди, перед вінчанням на вході в храм стелять під ноги рушник, кидають жменю монет і зверху посипають зерном. Це свого роду побажання від родичів і гостей багатства, ситого життя і плодючості молодятам.Куди та для чого кидають монети?

1. Якщо ви когось полюбили, а об’єкт зітхань поки не звертає на вас уваги, постарайтеся якимось чином підкинути в його будинок монетку через двері або вікно.

2. Коли ви десь відпочивали, подорожували та ці місця дуже сподобалися, і хочеться сюди повернутися знову, киньте перед від’їздом монету бажано у водойму (море, озеро, річку). Якщо немає природного джерела води, кидайте в фонтан.

3. Шукаєте роботу своєї мрії? Тоді підійдіть до дверей офісу, підприємства або установи, в якій вам хотілося б працювати, і киньте у порога монетку.

4. Якщо ніяк не виходить знайти свою другу половинку або хочеться повернути старе кохання, треба кинути монету на джерело.

5. Коли переслідують суцільні труднощі та проблеми, гроші кидають у річку, бурхливий потік понесе із собою всі невдачі.

Народні прикмети 24 квітня

Якщо 24 квітня цілий день дощить, значить, влітку і восени буде багато грибів.

Якщо ранкове небо в день Антипа в червоний колір забарвлене, значить, подальша весна чекає дощова і вітряна.