24 липня – святої Ольги: що має зробити в цей день кожна жінка

Свята рівноапостольна княгиня Ольга, в хрещенні Олена, народилася в Псковській землі.

У 903 році вона стала дружиною Київського князя Ігоря, передає Ukr.Media.

Після вбивства Ігоря повсталим плем’ям древлян в 945 році, Ольга бере на себе керівництво державою при трирічному синові Святославові.

Княгиня Ольга увійшла в історію як творець державного та культурного життя в Київській Русі. У 954 році свята Ольга відвідала Царгород, де її з пошаною прийняв імператор Костянтин VII Багрянородний.

Вона була вражена величчю й красою храмів стародавнього Константинополя. Незабаром вона прийняла таїнство хрещення, яке над нею звершив патріарх Феофілакт, а хресним був сам імператор.

Після повернення на Русь Ольга починає будувати перші храми.

Свята рівноапостольна княгиня Ольга преставилася в 969 році. З часом її останки були перенесені святим рівноапостольним князем Володимиром у Десятинну церкву в Києві.

У саркофазі, в якому перебували мощі святої княгині Ольги було віконце. Коли хтось приходив до гробниці з вірою — воно само собою відкривалось і було видно тіло блаженної княгині, яке світилося подібно до сонця.Багато людей отримували зцілення від різних хвороб. Мощі були приховані під спудом, тобто, під руїнами храму після навали татар на Київ в 1240 році.

Згідно з переказами, вони були знову відкриті святителем Петром Могилою в XVII столітті, але вже до XVIII століття були остаточно втрачені.

Княгиню Ольгу шанують як покровительку вдів, а також новонавернених у вірі.

Свята Ольга вважається покpoвителькою милосердя, так як вона допомагала добрим і карала злuх, була щедрою по відношенню до бідних.

Також в день Ольги кожній жінці варто прочитати Молитви до святої Ольги, які мають особливу силу саме 24 липня.