11 лютого — святого Власа. Що потрібно зробити в цей день усім господарям

11 лютого, православний світ вшановує пам’ять святого великомученика Власа. Він жив у 4 столітті на горі Аргеос та був єпископом Севастійським.

Власій захищав та наглядав за тваринами з усієї околиці. Якщо потрібно, то лікував та надавав їм прихисток. Крім тварин він допомагав і бідним людям.

Що потрібно зробити в цей день.

Вранці необхідно принести води з криниці та наповнити нею пляшки. Покласти в них по шматочку воску страстної свічки та залишити на три дні. Потім окроплювали цією водою худобу, а залишок виливали назад у криницю.

Також, господарі на Власа замовляють молитву на благословення тварин. Потім з ладаном та освяченим зіллям йдуть обкурювати худобу й хлів від нечисті та різної пошесті.

Для того, щоб корова давала багато жирного молока, господині приносили до церкви в пожертву шматок вершкового масла та ставили перед іконою святого Власа.

Ще однією традицією є випікання печива, яке потім освячують під час Богослужіння. Частину згодовують тваринам, а декілька ховають за іконами. Коли тварини починають хворіти або не можуть розродитися, то господар дістає печиво, змішує зі свяченою водою та напоює ним немічних. Це допомагає швидко видужати або розродитися без втрат.

Народні прикмети на Власа.

Відлига в цей день віщує закінчення зими та морозів.