24 травня — Мокій Мокрий: що потрібно зробити кожному господарю в цей день

24 травня, православний світ відзначає день священномученика Мокія Амфіпольського. Народився він у 3 столітті в Македонії. За часів гоніння християн продовжував проповідувати християнство та звернув до нього багато язичників.

Одного разу святий під час язичницького свята з’явився та почав закликати людей до покаяння й прийняття християнства. Тоді він був заарештований та доставлений на суд до правителя. Мокій визнав, що він належить до християнського віросповідання. Його намагалися змусити зректися своєї віри та вклонитися ідолам, але Мокій помолився Ісусу й тоді всі ідоли були зруйновані. Святого помістили в клітку з левами, однак ті не торкнулися його, а просто лягли поряд. Потім його кинули в піч з вогнем, але святий вийшов неушкодженим. Місцеві жителі, після всіх чудес, почали благати відпустити Мокія. Однак, правитель наказав відправити святого в Візантією, де його стратили.

Традиції в цей день.

В цей день прийнято займатися хатніми справами й на городі ніхто не працює.

На свято проводять різні обряди, щоб вберегти врожай від граду. Для цього посеред поля потрібно спалити різдвяний пучок соломи або вербу після Вербної неділі.За повір’ям, якщо в цей день вийти в поле, Бог розгнівається та пустить на землю град, який поб’є посіви. В день Мокія дощова вода має цілющі властивості, що добре впливають на волосся, роблячи його сильним та блискучим.

Народні прикмети в цей день.

Після обіду почався дощ — така погода затримається на тривалий час.

Ллє дощ або стоїть туман — до такої ж погоди влітку.

Багряний світанок, чекайте грозової погоди влітку, а червоний — пожеж.

Якщо веселка в небі висить високо – незабаром буде вітряна погода, низько – негожа.