11 травня — святих Кирила та Мефодія. Що не можна робити в цей день усім християнам

11 травня, православний світ вшановує пам’ять святих Кирила та Мефодія. Вони були братами та ченцями й створили слов’янську абетку, яка започаткувала писемність у 863 році. Нова абетка отримала назву кирилиця, на честь молодшого брата, який знав багато мов та захоплювався наукою. Брати переклали на слов’янську мову Псалтир, Апостол та Євангеліє.

В наш час, на честь свята проводять наукові форуми, фестивалі, конференції, виставки, концерти та інші культурні заходи.

Традиції в цей день.

В цей день, віряни спостерігають за погодними явищами, щоб визначити, яка погода буде влітку. Дехто вивішує на подвір’ї шматок тканини, якщо він мокрів – то літо буде мокре, а якщо залишався сухим – до спеки й посухи.

11 травня, заборонено було займатися посівними роботами. Люди ходили по своїм угіддям з іконами та просили святих захистити врожай хліба від грози.

За легендою, в цей день прокидаються русалки, які своїми чарами можуть згубити людину. Особливо, їх повинні обходити десятою дорогою юні хлопці, за якими полюють ці магічні істоти. Якщо все ж таки необхідно відвідати водоймище, то потрібно взяти пучок полину й кинути при зустрічі її в обличчя нечисті. Це захистить від нападу та чарів русалок.

Молоді дівчата, 11 травня, відпочивають, плетуть вінки з квітів та загадують бажання на коханих.

Народні прикмети в цей день.

Якщо в цей день на вулиці дощ, то все літо буде мокрим.

Багряний схід сонця та туман – до грозового літа.

Погода суха та спекотна, чекайте посушливої погоди влітку.

Цілий день трясе гривою кінь, чекайте дощу.