30 квітня — Світла субота. Чому церковний хліб в цей день має таку велику силу

30 квітня цього року, припадає світла субота, останній день світлої седмиці. В цей день благословляють Артос та розділяють між нужденними.

За писанням, після воскресіння Ісус декілька разів являвся своїм учням та благословляв їхню вечерю. Очікувавши благодатних відвідин, а в подальшому на згадку про них, святі наслідники Христа залишали за столом незаймане місце та клали шматок хліба. Вони уявляли, що Господь присутній поряд, хоча й незримий для їхнього ока.

Для продовження цієї давньої традиції, священнослужителі додали до свята Воскресіння Христова, обряд класти хліб у храмі й назвали його Артос.У світлу суботу після Літургії, священники урочисто благословляють Артос, читають особливу молитву та розділяють на багато часток. Шматочки священного Артоса роздають вірянам, хворим людям або тим, хто не може бути присутнім на Святому Причасті.

Після закінчення Божественної Літургії, молільники отримавши часточку цього хліба, зберігають його на протязі всього року та вживають під час хвороби натще.

Віряни використовують часточку Артоса в якості оберега та чудодійного засобу й зберігають за іконою.У світлу суботу в храмах закриваються Царські Врата, вперше після свята Вознесіння.