12 листопада — Івана Милостивого. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

12 листопада, православний світ відзначає день Іоанна Олександрійського. Святий жив у 6 столітті в місті Аматунта на Кіпрі. Батько його був небагатим садівником. Іоанн одружився в ранньому віці та майже одразу в родині з’явилися діти, але за волею Господа дружина й діти пішли з життя. Іван відрікся від усього мирського та почав вести аскетичний спосіб життя. Святий прийняв чернечий постриг та отримав ім’я Іоанн.

Протягом життя лікував нужденних, допомагав бідним та постійно молився. В 610 році, за волею громадян, Іоанн зайняв піст Патріарха Олександрійського. Одразу після цього він розділив все нажите майно між бідними та нужденними. Святий завжди надавав допомогу всім, хто цього просив, ділився їжею, кровом, лікував хвороби духу та тіла.

Помер Іван безболісно. Під час нападу персів, громадяни від страху розбіглися хто куди. Тоді святий вирушив в Константинополь в пошуках підтримки та допомоги. Через напругу помер в дорозі.

За повір’ям, мощі святого продовжували творити дива та лікувати людей. До 13 століття вони зберігалися в Константинополі, а потім їх перемістили в Венецію.

Традиції в цей день.

В цей день жінки моляться про кращу долю для своїх дітей.

В цей час вже закінчують справляти весілля, тому, хто не встиг, той вже чекає до початку Різдвяного тижня.

Народні прикмети в цей день.

Вогонь в печі тріщить — до сильних заморозків.

Лежить сніг, чекайте пізньої весни.

Йде дощ в цей день — до потепління.