25 лютого – Олексіїв день: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні те, що ви хочете примножити, потрібно виставити на Сонце?

25 лютого у православному світі шанують митрополита Олексія. За народним календарем дата отримала назву Олексіїв день, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Олексій?

Проживав Олексій у XIII-XIV століттях, родом походив з московської боярської сім’ї Бяконт. Рано вивчився грамоті, з юності мріяв про чернецтво. У дев’ятнадцятирічному віці був пострижений і вів чернече життя до сорока років.

Потім став займатися державною та дипломатичною діяльністю. У 1352 році був поставлений митрополитом всієї Русі.

Олексій поклав початок будівництву Московського кам’яного Кремля. Дуже поважали його в Золотій Орді, так як він зцілив від очної хвороби дружину хана Тайдулу. Помер митрополит в 1378 році.

Обряди й традиції цього дня

25 лютого не варто починати ніяких серйозних справ, а також вирушати в далекі дороги, вони можуть виявитися не вдалими.

Щоб у домі завжди панував мир, достаток і злагода, у Олексіїв день господиням треба спекти відкритий рибний пиріг, а за вечерею кожен член сім’ї обов’язково повинен з’їсти по шматочку.

Сьогодні сняться віщі сни, так що постарайтеся їх запам’ятати і розшифрувати.

А ще цей день ефективний для лікування переляку. З легкою формою можна впоратися самим, просто вивести переляканого на вулицю, поставити під зоряним небом і сказати: «Переляк, йди, а краще на небо улети». Якщо сильний переляк, то без цілителів не обійтися.

Використовуйте сьогодні енергію сонця для примноження здоров’я, удачі та майбутнього врожаю

В кінці лютого сонця з кожним днем стає все більше, весна ось-ось вступить у свої права. Наші предки вірили, що сонячне світло йде з Божих очей, від нього все наповнюється зростом і силою. У Олексіїв день на Русі було прийнято виставляти деякі речі на сонечко і на мороз.

Щоб урожай був багатий

25 лютого продовжують виносити на холод насіння, призначене для весняної посадки. Це роблять протягом чотирьох днів, починаючи з 22 лютого, щоб отримати влітку багатий урожай. Полежавши на морозі, насіння ставало більш загартованим, а значить, здобувало хорошу схожість і силу.

Для примноження здоров’я

Жінки на Русі в цей день виносили на вулицю пряжу і розкладали прямо на снігу на сонячне місце. Поки вона лежить, зверталися до сонця, просили наситити нитки силою і свіжістю ранкового морозу.

За народним повір’ями сорочки з такої пряжі виходили міцними і носилися довше, а ті, хто їх одягав, весь наступний рік були здоровими.

А ще рукодільниці викладали на мороз і сонце прядку з льоном, вірили, що нитки потім будуть чистими і білими, а мотки рівними.

Цей обряд можна проводити і в наші дні, адже багато жінок зараз займаються в’язанням.

Або винесіть на мороз і сонечко якусь готову річ, яку потім не періть і одягайте лише в тому випадку, коли захворіли (для чоловіка це може бути футболка, для жінки — сорочка). Найкраще зберігати її окремо в пакеті, щоб максимально зберегти отриману в Олексіїв день енергію.Талісман на удачу

Сьогодні можна зарядити позитивною сонячною енергією свій талісман (це може бути як прикраса, так і будь-яка інша річ). Вранці, як тільки сонячні промені почнуть проникати в кімнату, покладіть на підвіконня обрану річ і прочитайте слова:

«На мій талісман сонячне світло потрапляє, Божественною силою його наділяє. Від проблем нехай він мене рятує, і успіх в моє життя приваблює».

Коли сонце почне сідати, заберіть свій талісман з підвіконня і тепер завжди носіть з собою.

Народні прикмети

Якщо в Олексіїв день по землі густий туман стелиться, то майбутнє літо очікується похмурим і дощовим.

Багато зірок на небі в ніч на 25 лютого віщують багатий урожай літом.