12 травня — Провідна неділя. Як правильно провести цей день, та що не можна робити

12 травня в цьому році православні християни вшановуватимуть Провідну неділю або ще її називають Радуниця. В цей день віряни вшановують пам’ять та поминають своїх покійних родичів.

Традиції у Провідну неділю.

За повір’ям, в цей день Господь відпускає душі мертвих на землю. Для того, щоб вони знайшли дорогу додому, необхідно кожного дня після Великодня, виставляти на підвіконні запалену свічку та класти декілька крашанок. В провідну неділю душі повертаються назад у небесне царство, а родичі приходять на кладовище, щоб попрощатися з ними.

За традицією в цей день відбувається відспівування померлих у храмі та на кладовищі, освячування їжі й спільна трапеза.

Віряни несуть на кладовище особливі страви, такі як: паску, крашанки, коливо, книш, пироги та улюблену їжу померлих.

Що заборонено робити у Провідну неділю.

Хоча віряни продовжують влаштовувати трапезу на цвинтарі, але священнослужителі не рекомендують цього робити.

Заборонено вживати алкогольні напої, особливо напиватися.

Що потрібно зробити у Провідну неділю.

Освячену їжу краще не їсти на кладовищі та залишати на могилах недоїдки, а віднести у дитячий будинок або притулок для бездомних.

В кожному регіоні України поминальні дні проводять в різний термін та за різними традиціями. Це пов’язано з тим, що всі працюють й для зручності священнослужителі обирають різні дні для проведення ритуалу.

У Центральній частині країни та на Галичині, на цвинтарі не накривають столи. У невеличкій капличці, яка знаходиться на кладовищі, правлять службу й одразу ж окроплюють могили.

На Поліссі, Закарпатті та Півдні заведено встановлювати столи на кладовищі, збиратися родинами й пригощати різними стравами. Напередодні вони прибирають могили, а у неділю вішають вінки на них.

На Буковині, Гуцульщині та Покутті, заведено в неділю давати калач з запаленою свічкою. Для родичів разом з хустиною, а для знайомих з носовичком.

Поминальна неділя, це час коли кожна людина може поєднатися духовно з померлими, збагатитися позитивною енергетикою та силою жити далі й втілювати плани на майбутнє.