26 лютого – день Світлани: традиції, обряди та прикмети

Навіщо сьогодні важливо покликати на небі зірки?

26 лютого православні християни вшановують преподобну Фотинію (Світлану). За народним календарем дата отримала назву день Світлани, інформує Ukr.Media.

Хто така свята Фотинія?

Ім’я Фотинія з грецької мови перекладається як Світлана.

26 лютого — день відразу трьох православних святих: Мартиніана, Фотинії і Зої. Мартиніан проживав в V столітті, в далекій пустелі, розташованої біля Кесарії палестинської. Майже чверть століття він провів у безмовності і отримав дар зцілення.

Але диявол не залишав його, постійно намагався спокусити, посилаючи дівчат легкої поведінки — Зою і Фотинію. Однак своїм прикладом Мартиніан показав цим жінкам інше життя, вони покаялися, звернулися до Господа і стали на шлях істинний. Всі втрьох шануються православною церквою в лику преподобних.

Обряди й традиції цього дня

У день Світлани прийнято починати вдома генеральне прибирання, все має сяяти і блищати.

Але є і ряд заборон на сьогодні:

1. Будьте обережні з водою. Якщо її на себе пролити, то можна опинитися на язиці у пліткарів.

2. 26 лютого не підбирайте гроші, знайдені на вулиці, вони добра не принесуть.

3. Також не починайте і не вирішуйте сьогодні ніяких фінансових справ і питань, вони приречені на невдачу, доведеться потім тривалий час ходити в боржниках.

4. В цей день ні з ким не сваріться, сварка може тривати все життя.

З якими проханнями звертаються до зірок на небі

26 лютого — поминальний день. З ранку підіть у церкву на службу, поставте свічки за упокій душ спочилих родичів. Після цього сходіть на цвинтар, приберіть могилки від снігу, покладіть цукерки, печиво, пиріжки. Вдома приготуйте поминальний обід, покличте інших рідних і згадайте тих хто пішов в світ інший.

З приходом ночі вийдіть на вулицю і подивіться на небо. За народними повір’ями, якщо зірки яскраво горять, значить, родичі в тому світі почули вас сьогодні, і дивляться зверху з вдячністю за частування.

Треба покликати їх всіх по іменах і тихенько розповісти про свої проблеми. Вважається, що вони обов’язково якимось чином нададуть допомогу, можливо, з’являться у сні і дадуть вірну пораду.

Обряд для поліпшення зору

Також сьогодні можна попросити у зірок допомоги в лікуванні очних хвороб. Наші предки вважали, що від їх яскравого сяйва додається пильність. Обряд дуже простий:

1. Людина, у якої є проблеми із зором, повинна вийти на вулицю рівно опівночі, звернути погляд до неба і підняти руки, як би протягуючи їх до зірок.

2. Стоячи в такому положенні, хворий повинен попросити зірки, щоб вони світили йому яскравіше.

3. Потім треба втерти руками очі, і піти додому, не оглядаючись на небо.

Ритуал проти псування і пристріту

Уночі 26 лютого зоряне небо допомагає позбавлятися від псування і пристріту. Змову треба читати на якусь річ, яка безпосередньо стикається з тілом (сорочка, футболка, майка, натільна білизна).

Вночі вийти на відкритий простір. Ідеально, якщо це буде центр чистого поля. Візьміть в руки заговорену річ, подивіться на небо і прочитайте слова:«Зірки на небі яскраво сяють, і від мене негатив відганяють, той, який посланий, придбаний або наговорений. Силу небесну мені віддають, моє життя під свій захист беруть. Зірки, ви входите сюди (протягнути до них річ), мене від поганого і страшного збережіть».

Після цього три рази перехрестіться і йдіть. Прийшовши додому, одягніть на себе заговорену річ і, не знімаючи, носіть її три дні.

Народні прикмети

Поспостерігайте за собаками. Якщо вони носом у сніг зариваються, значить, чекайте похолодання; по землі катаються — буде сильний вітер.

Якщо 26 лютого суха і морозна погода, значить, майбутнє літо буде дуже спекотним.