26 серпня — Ікона Божої Матері «Пом’якшення злих сердець». До неї моляться і просять допомоги.

У понеділок, 26 серпня, православна церква влаштовує святкування на честь ікони Божої Матері «Пом’якшення злих сердець» (Семистрельна).

Ікона Божої Матері «Пом’якшення злих сердець» 26 серпня: історія свята

Чудотворна ікона Божої Матері «Пом’якшення злих сердець» знаходиться в церкві Іоанно-Богословської-Семистрельної, на цвинтарі, неподалік від міста Вологди. На іконі зображена Пресвята Богородиця, яку пронизують сім стріл (від чого ікона отримала й іншу назву — Семистрельна). Джерело

Як свідчать церковні перекази, дана ікона відображає євангельське оповідання про те, як у сороковий день по Різдві Христовому праведний Йосиф і Пресвята Діва Марія принесли Богонемовля в храм для здійснення над ним обрядів за законом Мойсея. Там їх зустрів у храмі святий старець Симеон, який сповістив присутніх, що це Немовля є обіцяний Месія. Звертаючись до Божої Матері, праведний Симеон сказав: «Ось лежить Цей на падіння і на повстання багатьох в Ізраїлі і на предмет суперечок, і Тобі Самій зброя пройде душу».

Так, символічно скорботу Богоматері, яку на іконі пронизують в її серце сім стріл. Протягом довгого часу святий образ перебував на повороті сходів дзвіниці храму святого апостола Іоанна Богослова, біля Вологди. Примітно, що обернену лицем вниз ікону приймали за звичайну дошку, за якою просто ходили дзвонарі цієї церкви.Ікона Божої Матері «Пом’якшення злих сердець» 26 серпня: чудеса образу

Одного разу якийсь селянин міста Кадникова тяжко захворів і, не отримавши зцілення від лікарської допомоги, звернувся з молитвою до Цариці Небесної. Вночі йому було видіння, в якому невідомий голос наказав відшукати на дзвіниці образ Божої Матері і молитися перед ним. Тоді вірянин знайшов чудотворну ікону, вичистив і приніс до храму. Перед новим образом відслужили молебень, після чого хворий чудесним чином зцілився.

Відзначається, що ікона у 1830 році під час єпідемії холери в Вологді особливо прославилася. Ця страшна хвороба навела жах на жителів і спонукала їх шукати допомоги у Пресвятої Богородиці. Чудотворна ікона «Пом’якшення злих сердець» була обнесена навколо міста з хресним ходом, після чого захворювання стали помітно вщухати, і незабаром епідемія холери повністю припинилася.