26 травня — святої мучениці Гликерії. Що заборонено робити в цей день

26 травня, православний світ вшановує пам’ять святої мучениці Гликерії. Вона була донькою римського мера міста Макарія, який переселився в місто Траянополь з родиною, покинувши високу посаду.

Історія Гликерії.

Осиротівши, свята почала вірувати в Христа та дала обітницю цноти. Під час язичницького свята Зевса, Гликерія випередивши натовп, зайшла першою в їхній храм та попросила принести жертву богу, бо має знатне походження. Правитель міста погодився та дозволив задовільнити бажання.Вона зайшла на найвищий виступ, скинула покрив з голови й показала всім знамення на чолі, яке символізувало християнську віру. Потім голосно почала просити Господа, щоб він осоромив ідолопоклоніння. В цей момент пролунав сильний грім, ідол божка впав та розсипався на багато шматків.

Святу почали закидувати камінням, однак шкоду завдати не вийшло. Тоді її помістили у темницю та за допомогою тортур намагалися змусити відректися від християнської віри. Гликерію палили в печі, здирали шкіру заживо та кинули в клітку до левів, де вона померла, але не була розірвана звірами.Народні прикмети в цей день.

Якщо на вулиці багато комарів – то буде щедрий врожай ягід, а якщо мошок – грибів.

Якщо вбити комара, то їхня зграє швидко збільшиться.

26 травня — святої мучениці Гликерії. Що заборонено робити в цей день