27 квітня — день Мартина. Що роблять в цей день усі господарі, та на що звертають увагу

27 квітня, православний світ відзначає день Мартина Лисогіна. Назва свята пов’язана із лисицями, що вискакують зі своїх старих нір та починають рити нові. Під час процесу тварина стає сліпою та глухою, через що її не складно впіймати.

Народився святий Мартин в Італії. Навчався в Римській церкві й коли Папа Феодор І помер, святий став папою Мартином І. В той час всюди правили монофеліти. До них належали й Імператор Констант та патріарх Павло ІІ. Ними був укладений «Тіпос», що є забороною згадки про дві волі Ісуса Христа. Мартин приїхав в Рим, де провів християнські збори та виступив проти монофелітської єресі. Імператор розлютився та наказав привести йому святого. Воєначальнику Олімпію стало страшно накладати арешт на Папу привселюдно. Тому, він наказав одному з солдатів вбити його. Однак той раптово втратив зір. Воєначальнику довелося повернутися назад. Через деякий час вирішили повторити спробу. На Мартина наклали звинувачення про співпрацю з ворогами імперії, засудження Богоматері та доставили його на острів Наксос. Протягом року над святим жорстоко знущалися, після чого привезли до імператора на суд.

Бідного старця поставили серед площі, щоб народ посміявся. Однак, багато людей плакали, бо знали правду. За наказом суду Мартина повинні були вбити. Однак, патріарх Павло вирішив розкаятися в своїх гріхах, а міцна віра старця змусила імператора переглянути вирок. Папу відправили в Херсонес Таврійський, де він згодом й помер.Традиції в цей день.

На свято мисливці відкривають полювання на лисиць. Також, в цей день влаштовують оглядання та сватання. За прикметою, якщо це зробити саме сьогодні, то молодята проживуть легке подружнє життя.

На свято вшановують ворона та поважають його мудрість. Птаха потрібно пригостити кашею, приготованою на пательні, винести в поле та поставити догори дном. Ворона зацікавить блиск посуду. Задобрений птах оберігатиме господарство.

В цей день потрібно багато працювати, щоб залучити добро та багатство в оселю.

Народні прикмети в цей день.

Йде дощ — орати землю буде легше.

Сонячно та тепло — до врожайного року.

Хмари мають різний вигляд, чекайте дощової та вітряної погоди.