27 листопада — Філіппов день. Що заборонено робити усім жінкам, та на що звернути увагу

27 листопада, православний світ відзначає Філіппов день. Раніше свято відзначалося 14 листопада та припадало на початок Пилипівського посту. Сьогодні християни відзначають цей день 27 листопада, дотримуючись усіх прикмет та заборон, вигаданих з давніх часів.

Традиції в цей день.

Філіппов день — це остання можливість зіграти весілля, бо після свята одразу починається великий піст.

В цей день забороняється тяжко працювати, займатися шиттям, ткацтвом, в’язанням та будь-якими домашніми справами.

Господині раніше виготовляли ляльок-пилипівок, що потім слугували оберегом для оселі. Іграшка повинна мати шість рук, щоб господиня завжди встигала все робити. Ляльку вдягали у сарафан, а всередину вшивали монету та зерно, щоб родина жила в достатку й завжди мала їжу на столі. На обличчі у пилипівки не було нічого, щоб та лише допомагала, але не стежила ні за ким.В цей день православні віряни відвідують храм, читають молитви апостолу Пилипу про одужання від різноманітних хвороб, сліпоти й допомоги позбавитись від печалі та скорботи. Також, Пилип допомагає тим, хто був вкушений змією.

На свято господині накривають щедрий стіл з врожаю, зібраного на городі та забивають домашню худобу, з якої готують страви. Свято проводять весело та голосно.

Для домовика ставлять на дворі трохи їжі, щоб він добре дбав про свійських тварин та не дозволяв голоду й холоду прийти в будинок. Також, він відлякує вовків, щоб вони не їли тварин.

Дівчата ворожать на варениках, начинкою яких були різні спеції. Якщо вареник був солодким — до любові, гіркий — до негараздів, а солоний — до сліз.Народні прикмети в цей день.

На вулиці тепло — до поганого врожаю наступного року.

Чутно співи горобців, чекайте змін у погоді.

Вранці іній — до гарного врожаю вівса.

Сильний дощ на вулиці, чекайте гарного врожаю пшениці.

Небо закрите хмарами, сніг та вітер — до поганої погоди в другій половині травня.

На річці з’явився шар льоду, чекайте гарного улову влітку.