14 листопада — святого Пилипа. Чим цей день так важливий, та що слід зробити

14 листопада, православний світ відзначає день Пилипа. Протягом життя апостол здійснив велику кількість чудес. Люди звертаються до святого з молитвою про одужання, особливо від укусу змії та хвороб очей.

Пилип народився у Віфсаїди, знав Святе Письмо та чекав на прихід Ісуса Христа.

Коли Месія покликав його, Пилип пішов за Ним.

Після Вознесіння Христового, Пилип продовжив проповідувати в столиці Марії, а потім охрестив ефіопського євнуха. Потім святий вирушив в Азот та відвідав Кесарію. Проповідував в місті Скіфія та Фрігія. За це його піддали страті — розіп’яли головою до низу.

Традиції в цей день.

Цей день останній перед початком тривалого Різдвяного посту. Після служби в храмі, родина збирається за одним столом з великою кількістю страв. Літні люди сьогодні відпочивають, а приготуванням страв займаються діти та онуки.

Традиційною стравою в цей день є пельмені зі свининою та домашні ковбаски. До декількох пельменів додавали цікаві добавки, щоб розгадати на майбутнє. Кому попався чорний перець, на того чекають неприємності, петрушка — до порожніх турбот, солодкий перець — до пригод в коханні, кріп — до ревнощів, сіль — до сліз, м’ята — до спокою.

Обов’язково потрібно пригостити сьогодні Домовика. Тоді він буде оберігати будинок та дітей й допомагати по господарству. В куточку, подалі від людських очей, поставте частування для господаря дому. Підійде окраєць хліба з сіллю, каша з молоком, печиво, цукерки та чарка вина.

Домовик харчуються енергією цих страв, тому залишки слід віддати птахам.

Господарі приватних будинків пригощають Домовика не лише в оселі, а й в сараї. Це робили, щоб він захищав домашніх птиць та худобу, подвір’я й інші будівлі на ділянці.

Народні прикмети в цей день.

Іній на деревах — до гарного врожаю вівса.

Йде сніг та хмарно, чекайте негожої погоди в травні.