27 лютого – День святого Кирила. Народні прикмети

Існувала традиція ходити 27 лютого в гості по бабам-повитухам, які допомагали породіллям звільнитися від тягаря. Сни в ніч на 27 лютого є віщими.

Кажуть, що Кирило – укажчик літньої погоди. Намагалися утримати сніг на грядках. Для цього виходили на городи і утаптивали його. Селяни вважали, що грунт в такому випадку буде більш родючим. Що стосується робіт в городі, то в основному цим займалися жінки – вони ж і утаптивали землю, іноді залучаючи до роботи дітей, передає Ukr.Media.

У православній церкві 27 лютого вшановують святого Кирила, який також відомий як брат рівноапостольного Мефодія. Обидва брата є творцями слов’янської писемності. 27 лютого вважається частиною неділі про Страшний Суд. Це час, коли згадують гріхи, сповідаються, розкаюються у скоєних вчинках.

У старовину день 27 лютого називали «Бабиними взбриксами». Існувала традиція ходити 27 лютого в гості до бабам-повитухам, які допомагали породіллям звільнитися від тягаря. Їх пригощали пирогами, солодощами, вином. Чоловіки готували для жінок особливе пиво, змішуючи його з водою, зібраної з семи святих джерел. Також пивом 27 лютого пригощали і повитух, дякували їм за допомогу в народженні дітей. На столах 27 лютого обов’язково стояв безалкогольний напій на основі прянощів і меду.

Говорили, що сни в ніч на 27 лютого є віщими. Наприклад, тарілка і горнятко сняться до невдачі у великих справах, риба – до несподіваних вістям, кладовище — до довгого і щасливого життя, годинник – до тимчасових труднощів, лист – до розставання з близькою людиною, розмова по телефону – до неправдивим чуткам, дитина на руках – до стабільності і спокою. Гонитва 27 лютого сниться до судового розгляду, а сумка обіцяє розорення.Народні прикмети на 27 лютого

  • Міцний мороз – літо буде спекотним
  • Сонячний день – прикмета того, що літо теплим буде, але морози протримаються ще досить довго
  • Яка погода на Кирила, таким і буде весь серпень місяць
  • Синиці голосно щебечуть 27 лютого – чекай тепла
  • На цей день не планують візит до лікаря. Особливо це стосується стоматологів і косметологів
  • Нігті і волосся 27 лютого краще не стригти
  • Покупки, здійснені 27 лютого, навпаки, будуть дуже вдалими.
  • лютого, згідно з прикметами, можна і потрібно лікувати алкогольну залежність