27 вересня — Воздвиження Хреста Господнього. Особливий день: що можна і що не можна робити в це свято

Воздвиження Хреста Господнього 2019 – велике церковне свято, яке православні християни відзначають 27 вересня.

Хрест нам говорить про те, як дорогий чоловік Богу і як дорого коштує ця любов. На любов можна відповісти тільки любов’ю, — нічим іншим не можна відкупитися за любов.

Ми вам розповімо докладно, що можна і що категорично не варто робити у це велике свято.

Воздвиження Хреста Господнього: що потрібно робити

  • У цей день варто піти до церкви і подякувати Богові за порятунок, а також помолиться за своє здоров’я і здоров’я своїх рідних. Головне, щоб ваші звернення до Господа були від щирого серця. Тоді всі прохання та подяки будуть почуті.
Що не можна робити в Хрестовоздвиження

  • Цього дня, як і в інші великі церковні свята, не можна прибирати, прати, шити і виконувати будь-яку брудну роботу.
  • У день Воздвиження Хреста Господнього краще не починати ніяких справ. У народі існувало таке повір’я: не починай нічого важливого на Здвиження, тому що все розпочате піде шкереберть.
  • На Воздвиження осінь літо відсуває. За три дні до свята прибирали всі овочі з корінням, щоб ранкові заморозки не знищили урожай. А в саме свято займатися прибиранням було вже не можна.
  • Головною прикметою на Воздвиження вважається масове переміщення змій, ящірок та інших плазунів на місце зимівлі – здвиження під землю. А тому 27 вересня люди ретельно замикали ворота і двері, щоб змії не вповзли в дім і господарські споруди.
  • Також на Здвиження заборонено ходити в ліс. У народі говорили, що лісовик обходить свої володіння і перелічує всіх тварин. Якщо йому на очі попадеться людина, то з лісу вона вже не повернеться.
  • На Воздвиження дотримується суворого одноденного посту, а тому не можна їсти м’ясні та молочні продукти, а також яйця і рибу.