14 жовтня — святої Параскеви, покровительки усіх жінок. Що потрібно зробити в цей особливий день

14 жовтня, православний світ вшановують пам’ять святої Параскеви Сербської. Вона народилася в Х столітті у місті Епіват, недалеко від Константинополя. Родина Параскеви була заможною й після смерті батьків вона віддала всі гроші людям та прийняла чернечий постриг. Параскева проживала сама тривалий час в Йорданській пустелі здійснюючи паломництво на Святу Землю.

Традиції в цей день.

Цей день в давнину називали грязнихою, бо частіше за все розпочинався сезон дощів. Дороги були дуже брудні й люди залишалися вдома, куштували чай з випічкою та займалися домашнім рукоділлям.

Згідно з народними прикметами, в цей день не можна починати нових справ, бо вони будуть дуже повільно здійснюватися та принесуть негативний результат.

На Параскеву вагітна жінка ні в якому разі не повинна розчісувати волосся, бо дитина може народитися із вадами.

Параскеву вважають покровителькою усіх жінок. Тому, в цей день, незаміжні дівчата повинні помолитися від душі та загадати собі щасливу родину.

Також, дівчата проводили ритуали на щасливе заміжжя. Одним з них був ритуал з квіткою. Дівчина мала відшукати будь-яку квітку, обірвати пелюстки й покласти під подушку. При цьому потрібно помолитися та попрохати собі гарного чоловіка. Цей ритуал потрібно повторювати дванадцять вечорів поспіль. Після цього пелюстки квітки необхідно покласти у надійне місце. Коли дівчина буде виходити заміж, потрібно розвіяти на вулиці ці пелюстки на щастя.

Народні прикмети в цей день.

В цей день дуже брудно на вулиці, чекайте зими рівно через місяць.

В небі багато зірок вночі – до багатого врожаю наступного літа.