28 березня – Олександрів день: що можна робити в цей день, а чого ні.

Навіщо до заходу сонця потрібно носити шпильку або два кільця на руці?

28 березня православні християни вшановують пам’ять священномученика Олександра Сідського. У народному календарі дата отримала назву Александрів день, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Олександр?

Проживав він у III столітті, постраждав під час гоніння на християн при імператорі Авреліані. Олександра піддали жорстоким катуванням, але Господь кожен раз дарував йому сили, терпіння і чудесне зцілення. Тоді його мучитель Антонін від безсилля і гніву відтяв голову Олександру. Але одразу і сам помер в несамовитих конвульсіях.

Обряди й традиції цього дня

Сьогодні не варто починати ніяких нових справ, їх не вдасться успішно завершити. І голову 28 березня не мийте, інакше накличете раптову розлуку з кимось із близьких родичів.

А ось для походів до стоматолога, косметолога і до хірурга на планову операцію день сприятливий.

Якщо сьогодні голова почне сильно свербіти, це віщує цілу низку дрібних неприємностей.

Надіньте сьогодні два колечка або приколіть шпильку, і носіть до заходу сонця

На Русі 28 березня вважався небезпечним днем в плані пристріту і псування. Наші предки вірили, що сьогодні чаклуни і маги творять свої чорні справи з подвоєною силою.

В якості захисту рекомендується з раннього ранку приколоти на одяг шпильку, але в такому місці, де її ніхто не побачить. Носити її треба, поки сонце не сяде.

Ще можна захистити себе за допомогою двох кілець, нанизаних на один палець. Але так роблять тільки сьогодні, в інші дні діє правило: один палець — одне кільце.

Якщо надіти два кільця (і більше) на безіменний палець, то можна накликати проблеми у відносинах з коханою людиною.

З’являться якісь люди, які постійно будуть втручатися у ваше особисте життя, або ще гірше — почнуться зради, любовні трикутники. Крім того, два кільця нададуть не найкращий вплив на енергетику, вони заплутують її і не дадуть гармонійно протікати.

Жінкам не слід носити персні на великих пальцях. Вони мають зв’язок з чорною магією (особливо на лівій руці). Якщо жінка одягне кільце на великий палець, сама того не підозрюючи вона може бути залучена в нехороші справи. В особистий простір проникне негатив, а її енергетикою будуть підживлюватися.А на мізинцях навпаки, жінкам рекомендується носити каблучки. Вони безпосередньо пов’язані з виконанням бажань. Особливо добре одягти кільце зі своїм каменем-талісманом чи з каменем, що символізує бажання (наприклад, щоб залучити фінансову стабільність і благополуччя, треба носити смарагд).

У деяких випадках жінки все-таки надягають два кільця і на безіменний палець. Одні віддають данину моді. Інші це роблять з практичних міркувань, коли одне колечко завелика і зіскакує, його підпирають іншим. Треті носять одночасно на одному пальці кільце з заручин, обручку, вінчальне, подароване на річницю весілля.

Можна їм порадити залишити на пальці тільки обручку, а решту носити на ланцюжку у вигляді оригінального кулона, зараз це дуже модно.

Єдина ситуація, коли не забороняється носити два кільця на безіменному пальці жінці, якщо вона вдова і наділа обручку померлого чоловіка. У цьому випадку дві прикраси поруч вважаються символом нерозривного зв’язку між чоловіком і дружиною, як і до того, що сталося нещастя.

Народні прикмети 28 березня

Якщо 28 березня цілий день стояла похмура погода, а на заході раптом сонце із-за хмар визирнуло, отже, з завтрашнього дня почнеться негода.

У Олександрів день спостерігають за талими водами. Якщо їх мало і течуть вони неспішно, значить, літо очікується неврожайне з частими зливами і поганою погодою.